Gaca Tiyatro İzmir’de yanan ormanlar için sahne alıyor

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, ilçenin yetiştirdiği yetenekli tiyatro oyuncularından Enver Öksüz ve eşinin birlikte kurduğu Gaca Tiyatrosu tarafından sahneye konulan Nail Pelivan'ın yönetimindeki “Yıldız Tozu” adlı oyundan elde edilecek gelir İzmir Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla İzmir’de yanan ormanlar için toplanan havuza bağışlanacağı açıklandı.

0
273
KABOTAJ Kurtuluş

Nevran Yıldız ve Enver Öksüz’ün kurduğu Gaca Tiyatro‘su “1 bilet 3 fidan” sloganıyla sahneleyeceği Nail Pelivan’ın yönettiği “Yıldız Tozu” oyununda elde edilen tüm geliri İzmir Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla “İzmir’de yanan ormanlar için” toplanan havuza bağışlanacak.

Hazırladıkları proje hakkında açıklama yapan Enver Öksüz, “Sezon öncesinde ve içinde ekip olarak düzenli toplantılar düzenliyoruz. Bu toplantılarda genel durum değerlendirmesi, yeni oyunlarla ilgili planlamalar ve sosyal sorumluluk anlamında neler yapabiliriz diye konuşuyoruz. Ağustos ayında yaptığımız toplantıda en çok üzerinde durduğumuz konu, o dönemde yaşanan toplumsal konular ve İzmir’de yaşanan orman yangınıydı.” dedi.

Yaşanan facia için farkındalık oluşturabilmek adına yeni tiyatro sezonunun ilk oyununu ‘’İzmir’de Yanan Ormanlar İçin’’ oynamayı ve burada toplanan tüm geliri yangında yok olan bölgeye bağışlamayı düşündüklerini kaydeden Öksüz, “İzmir Büyükşehir Belediyesi ile iletişime geçtik. özel kalem müdürlüğünden Nur Hanım ile görüştük. Proje için çok sevindiklerini, oyunda elde edilecek geliri oluşturdukları havuza bağış olarak kabul edebileceklerini iletti. Biz de bunun üzerine çalışmalara başladık ve 26 Eylül Perşembe günü saat 20.30’da ‘’1 Bilet, 3 Fidan’’ sloganıyla Ayvalık Sanat Fabrikasında İzmir’de Yanan Ormanlar İçin seyirciyle buluşacağız. Herkesi bu anlamlı projeye destek olmayı bekliyoruz”  diye konuştu.

Ayvalık Sanat Fabrikası’nda sahnelenecek olan oyunun bilet fiyatının 30 lira olduğu bildirildi. Oyunun biletlerine ilginin yoğun olduğu öğrenildi.