Geleceğimiz BENGİ ile şekilleniyor

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı'nın öncülüğünde başlatılan; eğitim ve öğretimin niteliğinin artırılması yolunda yenilikçi ve dinamik bir anlayışı benimseyen BENGİ projesi ile eğitimin geleceği şekilleniyor.

0
696
KABOTAJ Kurtuluş

BENGİ projesi kapsamında Balıkesir ilinde eğitimin niteliğinin artırılarak daha üst seviyelere ulaşması yolunda çalışmalarını sürdüren Edremit Kaymakam  Ali Sırmalı düzenli bir şekilde ilçe

de bulunan okulları ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle buluşuyor.

BENGİ projesi kapsamında koordinatörlüğünü yürüttüğü okul olan Dokuz Eylül Ortaokulunu ziyaret eden Kaymakam Sırmalı öğrencileriyle bir araya gelerek kitap okuma saatine katıldı.

Kitap okuma etkinliğinin akabinde  öğrencilerle tek tek tanışarak sohbet eden, hayallerini ve hedeflerini soran Kaymakam Sırmalı, kitap okuma alışkanlığının önemine vurgu yaptı. Düşünme, algılama ve problem çözme yeteneğinin gelişiminde kitapların  önemli bir rol üstlendiğini belirten Kaymakam Sırmalı kitap okumanın küçük yaşlarda kazanılması gereken bir alışkanlık olduğunu ve bu alışkanlığın geleceğin şekillenmesinde önemli bir adım olduğunu söyledi.

Öğrencilerle sohbetin ardından öğretmenler odasında  okul müdürü ve öğretmenlerle bir araya gelen Kaymakam Sırmalı; toplumun şekillenmesinde rol oynayan eğitim kurumlarının bir bütünlük ve beraberlik içinde geleceğe yönelik öğrenci yetiştirebilmeleri, öğrencilerin ve toplumun beklentileri doğrultusunda eğitim vermeleri ile mümkün olacağını dile getiren  Kaymakam Sırmalı BENGİ projesinin ilçemizde tüm okullar ve kurumların desteğiyle başarıya ulaştığını söyledi. İlçemizde eğitim ve öğretimin kalitesinin artırılması kapsamında öğrencilerin akademik başarılarının yanı sıra bedensel, zihinsel ve ruhsal gelişimlerinin de desteklendiği örnek çalışmaların yapıldığı belirten Kaymakam Sırmalı BENGİ projesinde yer alarak destekleriyle projeyi başarıya ulaştıran idareci ve öğretmenlere teşekkür etti.  Okul ziyaretinde Kaymakam Ali Sırmalı’ya İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç eşlik etti.