Havran’da 130 deve kıyasıya güreşti.

Havran’da Çanakkale kahramanı Seyit onbaşı anısına deve güreşi düzenlendi.

Balıkesir’in Havran ilçesinde bahardan kalma bir günde gerçekleştirilen deve güreşlerine Ege, Akdeniz ve Marmara Bölgesinden toplam 130 deve katıldı.

Havran Güreş Arenası’nda Havranlı Seyit Onbaşı Çanakkale kahramanı Seyit Çabuk anısına gerçekleşen ve yaklaşık 8 bin kişinin izlediği güreşlerde bazı develerin tel örgülere doğru koşması, bazı develerin de rakiplerinden ayrılmak istememesi nedeniyle heyecanlı anlar yaşandı.

Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bugün geleneksel olarak düzenlediğimiz deve güreşlerinin üçüncüsünü gerçekleştiriyoruz. Havran Belediyesi olarak böyle güzel bir organizasyona ev sahipliği yapmaktayız. Gerçekten hava çok güzel. Deve güreşleri de çok güzel geçiyor. Ancak Afrin’de gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatında şehit düşen tüm askerlerimize hepsine Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimizin de bir an önce iyileşmesini dileyerek acil şifalar sunuyorum. Havran denince akla Seyit onbaşının memleketi geliyor. Biz Seyit onbaşının adına düzenli olarak hem yağlı güreşlerimizi, hem deve güreşlerimizi büyük bir organizasyonla gerçekleştiriyoruz. Bugünde çok kalabalık bir ortam var. binlerce insan Havran’da, binlerce güreşsever Havran’da deve güreşlerimizi seyrediyor” dedi.