Arazi kavgasında gelini döverek öldürdüler

0
127
KABOTAJ Kurtuluş

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde kardeşler arasından bahçe kullanımı yüzünden çıkan kavgayı ayırmaya giden evin gelininin sopa ve sopa ve kürek ile dövülerek öldürüldüğü iddia edildi.

Alınan bilgiye göre ilçenin kırsal Hacıbozlar Mahallesi’nde miras kalan bahçenin kullanımı nedeniyle sürekli anlaşmazlık yaşayan oğulları Ramazan D., Ali D., ve Aykut D. arasında paylaştıran baba Bahri D., dün sabah saatlerinde köye kadastro görevlisi getirdi. Oğulları arasında paylaştırılan bahçeye kazıklar çaktırarak, işaret koydurttu.

Kardeşlerden Ramazan D.’nin eşi Çiğdem D.’nin akşam saatlerinde çakılan kazıkları söktüğü öne sürüldü. Bir süre sonra kazıkların yerinde olmadığını gören baba Bahri D. ile oğulları Ali. D. ve Aykut D., kardeşleri Ramazan D. ile kavga etmeye başladı.

Eşi Ramazan D.’nin kavga ettiğini gören ve ayırmaya çalışan 2 çocuk annesi Çiğdem D. (23), kayınpederi ve kayınbiraderleri tarafından sopa ve kürekle dövülerek öldürüldü. Olayda Ramazan D. ise yaralandı. İhbar üzerine mahalleye ambulans ve jandarma ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri Çiğdem D.’nin olay yerinde hayatını kaybettiğini belirledi.

Jandarma olay yerinde önlem alırken, Ramazan D., Burhaniye Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Bahri D. ile oğulları Ali ve Aykut D., jandarma tarafından gözaltına alındı. Çiğdem D.’nin cenazesi otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Öte yandan Burhaniye ilçe merkezinde meydana gelen bir başka olayda da bilinmeyen bir nedenle iki grup arasında tartışma çıktı. Büyüyerek kavgaya dönüşen tartışmada 3 kişi tüfekle vurularak yaralandı.