Genç voleybolcu, ilk kazancıyla yardım yapıyor.

3 yıldır Türkiye Voleybol Kadınlar 1. Ligi’nde kariyerini sürdüren Arel Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencisi olan genç voleybolcu Adlin Kaymaz,  transfer olduğu takımın bulunduğu kentin kırsal mahallelerinde okuyan öğrencileri okullarına giderek ziyaret edip onlara kulüpten aldığı ilk maaşıyla kırtasiye malzemesi satın alarak hediye ediyor.

0
117

Üç yıl önce profesyonelliğe adım atan Edremit Belediye Altınoluk Spor Kulübü sporcularından genç voleybolcu Kaymaz, her transfer olduğu kentin kırsal mahallelerindeki okullarda öğrenim gören çocuklara çanta, kalem, defter, kitap ve çeşitli kırtasiye malzemesi hediye ediyor.

Sakarya Gelişim Spor Kulübü’nün 1.Lig haklarını devralarak Türkiye Kadınlar Voleybol 1.Lig’inde mücadele edecek olan Edremit Belediye Altınoluk Spor Kulübü, transferlerinden 18 yaşındaki Adlin Kaymaz, kulüpten aldığı ilk maaşıyla kırsal iki mahalle okulunda eğitim öğretim gören öğrencilere çeşitli kırtasiye malzemesi hediye etti, kek ve meyve suyu ikram etti.

Kendisinin burslu olarak özel okullarda öğrenim gördüğünü dile getiren Kaymaz, “Ben profesyonelliğe adım attığım üç yıl önce transfer olduğum zaman kulüpten aldığım ilk maaşımla her sene düzenli olarak yardımda bulunmaya karar verdim. Üç yıldır düzenli olarak bunu yapıyorum. İki yıl önce de bir engelli vatandaşa kazandığım ilk maaşımla tekerlekli sandalye almıştım. Bu sene de köy okullarına bağış yapmak istedim. Onların eğitim hayatına ufak bir dokunuşla yardım etmek istedim.” dedi.

Genellikle insanların acil ihtiyacı olan malzemeler almaya gayret ettiğini kaydeden Kaymaz; “Tekerlekli sandalye alıyorum. Köy okullarına çeşitli bağışlar yapıyorum. İnsanları mutlu etmek amacım. İnsanlara yardım etmek her zaman. Bu tür bağışlarla da bunu sağladığımı düşünüyorum. İnşallah herkeste bir farkındalık uyandırır ve herkes böyle şeyler yapmaya başlar. Ben Edremit’e geleli bir buçuk ay oldu. Burada aldığım ilk maaşla böyle kırsal köy okuluna bağış yapmak istedim. Umarım mutlu olmuşlardır çocuklar” diye konuştu.

Bu yardımların spor hayatı boyunca devam edeceğini aktaran Kaymaz şöyle konuştu;

“Ben zaten yardım etmeyi çok seven bir insanım. Sürekli insanları mutlu etmek istiyorum. Mutlu olsunlar ki ben de mutlu oluyorum onların mutlu olmalarıyla. Çocukların yüzündeki bir gülümseme veya engelli bir vatandaşın yüzündeki bir gülümseme bana yetiyor. Allah razı olsun demesi yetiyor. Bu sıralardan mühendisler, öğretmenler, doktorlar çıkacak beklide sporcu olacaklar. Ben de onlara bu şekilde eğitim hayatlarına yardım ediyorum. Ben özel okullarda okudum burslu olarak ama özel okulda okumam bir anlam ifade etmiyor. Böyle kırsal kesimdeki insanlara yardım etmek bence her vatandaşın görevi. İnsanlık görevi bence bu o yüzden ben de yardım yapıyorum.”