GENÇER, ‘’DOĞALGAZ İÇİN ÜZERİMİZE DÜŞENİ FAZLASIYLA YAPIYORUZ’’

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Ayvalık Belediyesi Eylül ayı olağan toplantısında Balıkesir genelinde ihalesi yapılan doğal gaz ihalesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

0
721
KABOTAJ Kurtuluş

Ünlü Ressam Muzaffer Akyol’un resimlerinin bulunduğu Orhan Peker Sanat Galerisi’ndeki meclis, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’i başkanlığında yapıldı. Çarşamba günü saat 10.00’da başlayan toplantıya meclis üyeleri Mehmet Ali Yalçın Taş, Aydın Derinova, Mehmet Ali Tuncer, Firdevs Türkyılmaz ve N. Arif Tünek mazeretleri nedeniyle katılamadı. Meclisin katipliğini Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan ve meclis üyesi Hüseyin Barış yaptı.

GENÇER’’YANGIN ÇIKARMAK, EN BÜYÜK İHANET’’

Tüm şehitlerimiz ve Ayvalık, Altınova, Küçükköy belediyelerinde çalışan ve şimdi aramızda olmayan için saygı duruşu ile başlayan toplantıya Başkan Gençer, Sarımsaklı Şeytan Sofrası eteklerinde meydana gelen yangından ve o süreçte yaşanan gelişmeleri aktararak başladı.

Rahmi Gençer’’ Yangında 15 hektarlık bir milli parkımız kül oldu. Sağolsun, Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye birimi ve Ayvalık Belediyesi çok çabuk müdahale etti. Yangın söndürme işlemleri sonrası soğutma çalışmaları için de kendilerine emekleri için Ayvalık halkı adına çok teşekkür ediyorum. Bu acil müdahalede bir çok yabancı ülkeye göre çok başarılıyız. Ama yangın çıkarma konusunda da en önlerdeyiz. Yangın çıkarmak bence en büyük ihanet… İnşallah tekrarı olmaz. Temizlik konusunda da Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, kamuya açık alanlardan kamyon kamyon çöp topluyor. Bu konuda bir sitemim olacak ve gelen misafirlerimiz başta olmak üzere çevreyi çok çabuk kirletiyoruz. Çöpümüzü çöp tenekesi yerine direk sokağa döküyoruz. Temizlik konusunda bunu yapan herkesi uyarmamız gerekiyor’’dedi.

Meclis gündem maddelerine geçildi. 2018 Mali Yılı Gelir Tarifesi ve 2018 Yılı Gelir- Gider bütçesi görüşüldü. İhaleye çıkarılacak olan taşınmazların kira sürelerinin belirlenmesi karara bağlandı.

Plan Bütçe Komisyonunda gelen Doğalgaz Ayvalık’a gelmesi konusu görüşüldü. Yüklenici firma tarafından Ayvalık Belediyesi’nden geçtiğimiz ay meclis toplantısına yapılacak kazı sonrası dağacak her türlü aksaklığı Ayvalık Belediyesi tarafından giderilmesi için karar alınması istenmişti Plan Bütçe Komisyonu adına Başkan Yardımcısı Gökay Bacan, öneriyi uygun bularak meclise komisyonun raporlarını sundu. AKP ve Bağımsız meclis üyelerinin Ayvalık Belediyesi’ne mali külfet olacağını ve yüklenici firmanın yapması gerektiği için itirazda bulundu. Yapılan oylamada oy çokluğu ile kabul edildi. İşletme İştirakler Müdürlüğüne ek bütçe verilesi görüşüldü.

Ayvalık Belediyesi’nin Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı; Meclis İmar Komisyonu’ndan gelen konularla, İmar Dairesi’nden gelen yeni konuların değerlendirilmesiyle sona erdi.

HABER: AYVALIK BELEDİYESİ