Gençer, Fen işleri takvimini açıkladı.

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin kış mevsimi çalışma takvimini açıkladı.

0
682

Belediye Başkanı Rahmi Gençer’i başkanlığında. Çarşamba günü saat 10.00’da başlayan meclis toplantısına, meclis üyeleri Mehmet Firdevs Türkyılmaz ve Mehmet Ali Tuncer,  mazeretleri nedeniyle katılamadı. Meclisin kâtipliğini Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan ve meclis üyesi Hüseyin Barış yaptı.  Meclis Ayvalık Belediyesi sosyal medya hesaplarından canlı yayınlandığı gözlendi.

Açılış konuşmasını yapan Başkan Rahmi Gençer  ‘’Altı bölgede Zeytin Evleri Mevkii’nde Ayvalıkgücü Belediyesporumuzun futbol sahası yolu, Hamdibey Mahallemizde, Alibey Adası’nda tamirat çalışmaları, 150 Evler Mahallesi’nde kilit parke yol yapım çalışmalarımız sürüyor. Alibey Adası’nda dere yataklarına duvar örüyoruz.  Ayvalık Altınova, Küçükköy ve şehir merkezinde yağmur suyu kanallarının temizliğini yapıyoruz. Laka Deresi ıslah çalışmalarımız sürüyor ve kasım ayına kadar süreceğini planlıyoruz. Sıcak asfalt dökme çalışmaları Altınova’da başladı ve  kasım ayı sonuna kadar sürecek. Aynı ekip,  Küçükköy çöplük yolu, Amutçuk son durağa giden dolmuş yoları. 150 Evler Dolmuş yolu, Şeytan Sofrası yolunda yine asfalt dökme çalışmalarına devam edecek’’

Türk Kanunu Kanunu kabul edilişinin 91. Yılına değinen Gençer, 4 Ekim 1926 tarihinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk sayesinde bu ülkede kadın erkek eşitliği sağlandığını belirtti. Bunu da atlamamak gerektiğinin altını çizdi.

Rahmi Gençer, At arabacılar ve sebze hali için ocak ayında ihale aşamasına geleceğiz ve bu projeleri yeni yaz sezonuna hazırlamayı planlıyoruz. Yol sorununu elimizden geldiği kadar hızla çözmeye çalışıyoruz.’’ifadelerini kullandı.

Gündem maddelerine geçildi.

2018 Mali Yılı Gelir Tarifesi ile ilgili Tarife Komisyonundan gelecek karar, 2018 Mali Yılı Gelir-Gider Bütçesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonundan gelecek kararı, Plan ve Bütçe Komisyonundan gelecek konu (İhaleye çıkarılacak olan taşınmazların kira sürelerinin belirlenmesi) Belediye Başkan Yardımcılığına ataması yapılan Belediye Meclis Üyesi İbrahim Mühürdaroğlu’nun, maaşının Belediye Meclisi tarafından onaylanması, Belediye Başkanlığımızda münhal bulunan Sözleşmeli Avukat derece değişikliği ve çalıştırılması, Adet boş A.H (Avukatlık Hizmetleri) sınıfı 3.derece Avukat kadrosunun 1 adet A.H (Avukatlık Hizmetleri) sınıfı 1.derece Avukat kadrosu olarak değiştirilmesi, Tam Zamanlı Sözleşmeli Avukat Maaşının tespiti konuları görüşüldü. Meclis İmar Komisyonundan gelecek olan konular ve İmar Şehircilik Müdürlüğünden gelecek olan yeni konulara geçildi.

Ek gündem Maddesi olarak gündeme yapımı süren Gençlik Merkezi’nin adı 19 Cihan Şişman Gençlik Merkezi olarak belirlendi. Altınova’da kurulumu tamamlanarak inşaat geçme aşamasına gelinen OSB için Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bölge halkının desteğinin alınması adına tüm mütevelli heyetinin 1500 vermesi, Ayvalık Belediyesi’nin hissesine düşen 300 bin vermesi görüşüldü ve kabul edildi.