Gurbetçi doktordan 2 yaşındaki çocuğa hayat öpücüğü.

Balıkesir’in Edremit ilçesinde denizde boğulan 2 yaşındaki bir çocuğu Almanya’dan tatil için geldiği Altınoluk plajındaki bir doktor hayata döndürdü.

0
663

2 yaşındaki çocuğu plajdaki doktor yaşama döndürdü.

Halk plajında denizde boğulan iki yaşındaki çocuğa Almanya’dan tatil için Altınoluk’a gelen bir doktordan hayat öpücüğü.

Alınan bilgiye göre Edremit’in Altınoluk Mahallesi Halk Plajında annesi ile denize giren 2 yaşındaki Umut Mirza Bülbül isimli çocuk boğuldu.

Çevrede bulunanlar tarafından denizden çıkarılan 2 yaşındaki çocuğa plajda bulunan ve Almanya’da cerrah olarak çalışan 40 yaşındaki Yüksel Köynik isimli doktor ilk müdahaleyi yaptı.

Denizden çıkarıldığında hiç nefes almadığı ve yüzünün morardığı tespit edilen Bülbüle çocukları ile denizde olan ve Almanya’dan tatil için gelen doktor Köynik, hemen kalp masajı ve suni teneffüs yaptı. Bu arada ambulansa haber verildi.

Doktor Köynik’in yaklaşık 1.5 dakikalık müdahalesinin ardından nefes almaya başlayan ve hayata döndürülen çocuk 112 ambulansı ile Edremit Devlet Hastanesine kaldırıldı. Olaya tanıklık eden ve 2 yaşındaki Umut Mirza Bülbül’ü verdiği hayat öpücüğü ile yaşama döndüren doktor Köynik yaptığı açıklamada küçük çocuğun hayati tehlikeyi atlattığını ancak 24 saat hastanede müşahede altında tutulması gerektiğini söyledi.

Doktor Köynik, yaşananları şöyle anlattı;

“İki çocuğumla biz suda yüzüyorduk sonra bir çocuk ölü, kimin çocuğu dediler. Kucağımdaki kendi çocuğumu arkadaşlarıma verdim hemen çocuğu alarak nabzına baktım. Çocuğa ilk yardım müdahalesi yaptım. Kalp masajı ve suni teneffüs yaptım. Müdahalemden sonra nefes aldı, kendine geldi. Ondan sonra çocuk kustu. Çünkü akciğerine su toplanmıştı. Çocuk kurtuldu ama 24 saat hastanede kalmalı. Hastanede akciğerince ne kadar su olduğuna bakacaklar. Bir dakika yaptım kalp masajını çabuk kendine geldiğine göre yaşama şansı daha yüksek.”