Semercioğlu Zeytin Semercioglu
Ana Sayfa Blog

Burhaniye polisi işaret dili ile “Evde kal” dedi

0

Balıkesir’in Burhaniye ilçesi emniyet müdürlüğü personeli işaret dili kullanarak çektiği video klipinde vatandaşlara “Evde kal” dedi.

Burhaniye İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polisler, çektikleri video klibinde işaret diliyle “Evde kal” çağrısı yaptı.

Çin’in Vuhan şehrinde başlayarak dünyayı etkisi altına ve Türkiye’de de görülen koronavirüs (Kovid 19) salgınına karşı alınan önlemler kapsamında vatandaşların bu süreçte evlerinden çıkmamaları istenirken polisler de vatandaşın dikkatini çekecek projeler geliştiriyor.

Normal görevlerinin yanı sıra vefa gruplarında 65 yaş ve üstü vatandaşlara hizmet götüren Burhaniye İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polisler de vatandaşların dikkatini çekmek amacıyla bir klip çekti.

 İşitme engelli vatandaşların da düşünüldüğü klipte hem sesli hem de işaret dili yöntemi kullanılarak görsel uyarılarda bulunuldu.

Klipte ayrıca fiziksel engelli Gamze Padem de ‘evde kal’ uyarısında bulundu. Klip, emniyetin sosyal medya hesaplarında yayınlandı.

“Bu doğa katliamının hesabını kim verecek?”

0

Topraklarının ranta kurban edilmemesi için Yenişehir Kirazlıyayla’da kepçenin önüne geçen Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, bilirkişi heyetinin oy birliğiyle verdiği kararı değerlendirdi.

Bursa Milletvekili Kayışoğlu: ''Bu doğa katliamının hesabını kim verecek?''

Meyra Madencilik firmasının Yenişehir’in tabiat zengini eski köylerinden Kirazlıyayla’da yapmak istediği bakır çinko kurşun zenginleştirme tesisi ve atık barajının yapılmasını istemeyen Kirazlıyaylalılar, bilirkişi heyetinin oy birliğiyle ÇED raporuna ilişkin olumsuz kararla haklı mücadelelerinde mutlu sona ulaşırken, bu süreçte yanlarında olan CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, “Bilim, gerçeğin ışığında somut bir durumu netleştirdi.

İradesini milletine değil, bir Lübnanlı şirketin çıkarına bağlamış bütün yetkilileri soruyorum: Kirazlıyayla’daki bilirkişi raporu köylüler lehine geldi. Kuruyan Kamışlı Gölü’nün, kesilen ağaçların, dökülen betonların telafisi nasıl olacak? Bu doğa katliamının hesabını kim verecek” dedi.

Atalarından dedelerinden kalan toprakları korumak için mücadele veren Kirazlıyaylalıların ortaya koyduğu mücadeleyi takdirle karşıladığını beliren Altaca Kayışoğlu, “Maden şirketinin faaliyete geçtiği ilk günden bu yana söylüyoruz. Doğadaki tahribat geri getirilmesi mümkün olmayan sonuçlar doğuruyor. Mahkeme kararları beklenmeden yapılacak her işin çevreye büyük zarar vereceğini söyledik. Maden şirketinin ÇED raporu alışı ve sonraki süreçlerin sağlıklı olmadığını, bu durumun mahkemeden döneceğini ifade ettik.

Bilim insanlarının Kirazlıyayla’daki doğa katliamı karşısında insan aklının, bilimin söylediğinin dışında bir şey söyleyemeyeceğini dile getirdik. Bugün ne kadar haklı olduğumuz ortaya çıktı. Kirazlıyaylılar’ın direnmekte ne kadar haklı olduğu bir kez daha anlaşıldı. Milletin öz evladı, askerimizi maden şirketinin taşeronu haline getiren Bursalı yöneticilere şimdi sormak lazım. Bu karardan sonra kim hesap verecek? Kim hukuka aykırı hareket ediyor? Gözaltına alınıp mahkeme kapılarında süründürülen insanların vebalini kim ödeyecek” diye konuştu.

Doğayı, çevreyi hakkı önemseyen herkesin Kirazlıyayla’da yaşananların akla ve bilime uygun olmadığını fark ettiğini ancak Bursa’yı yönetirken halkın yanında duramayan yöneticiler nedeniyle hem doğanın tahrip edildiğini hem de masum insanların aylarca uykusuz geceler günler geçirdiğini vurgulayan Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, değerlendirmesini şöyle sürdürdü:

“Maden şirketi atık barajı inşaatını yapmaya başladığı ilk günlerde kepçenin önüne geçtiğimizde bizim niyetimiz hukukun üstünlüğüne olan inancımızın bizi haklı çıkaracağı gerçeğiydi. O günlerde açılmış olan davanın sonuçlanmasının beklenmesi gerektiğini, aksi takdirde yapılacak çalışmalarının telafisi olmayan sonuçlar doğuracağını söyledik.

Koronavirüs salgınının pik yaptığı dönemlerde sokağa çıkma yasağı Kirazlıyaylalılar’a sert bir şekilde uygulanırken madenci şirkete adeta ‘buyur yap” denildiğini bunun çok büyük haksızlık olduğunu, bu uygulamaya derhal son verilmesi gerektiğini dile getirdik. Kolluk kuvvetiyle Kirazlıyayla’yı adeta yasak bölge ilan eden Yenişehir Kaymakamı ile gelişmeleri sadece seyreden Bursa Valisi’nin bu karar sonrası çıkıp özür dilemelerini beklemek, Kirazlıyaylalılar’ın hakkı olsa gerek.

Karşılaştıkları olağanüstü baskılara boyun eğmeyen yüzyıllardır yaşadıkları ata topraklarına sonuna kadar sahip çıkan Yenişehir’in Kirazlıyayla mahallesinde yaşayan insanların verdiği mücadele bilime ve vicdana olan güvenin haklı olunan her davada sonuç vereceğini bir kez daha göstermiş oldu. Bu mücadeleyi kararlılıkla sürdüren Kirazlıyaylalılar’a doğamız ve çocuklarımız adına sonsuz teşekkürler.”

KAYNAK : http://www.bursadabugun.com/haber/bursa-milletvekili-kayisoglu-bu-doga-katliaminin-hesabini-kim-verecek-1321222.html

HABER : BÜLENT ÖZGEN

Ayvalık Belediyesi sevimli dostları unutmadı

0

Dünya Kediler Günü, Balıkesir’in dünyaca ünlü turizm ilçesi Ayvalık’ta da kutlandı. Hemen her sokak ve kapının önündeki kedileriyle ünlü olan Ayvalık’ta Belediye ile Petty kedi maması firması işbirliğinde mama dağıtımı gerçekleştirildi.

Her yıl 8 Ağustos’ta kutlanan, barınaklarda bakıma muhtaç, zorlu yaşam koşullarıyla mücadele eden, şiddet gören kediler hakkında insanları bilinçlendirmek amacıyla tasarlanan Dünya Kediler Günü’nde dağıtılan mamalar için vatandaşlar Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’e duyarlı davranışı nedeniyle teşekkür ettiler. Cunda Adası, Duba ve Arka Deniz Plajında bin 800 adet kedi maması sevimli dostlara ulaştırılması için vatandaşlara teslim edildi.

HABER: BÜLENT ÖZGEN

Tekneleri su alan 4 kişiyi itfaiye kurtardı

0

Balıkesir’in Edremit ilçesinde tekneleri su alan ve batma tehlikesi geçiren 4 kişi Balıkesir İtfaiyesi Cankurtaran Ekibi tarafından kurtarıldı.

Alınan bilgiye göre ilçe merkezine 30 kilometre uzaklıktaki Altınoluk Mahallesi Fener Mevkisi açıklarında uçurtma sörfü (Kitesurf) yapan Arda Deniz Bostan, (22) bir anda dengesini kaybederek denize düştü.

Kıyıdan izlediği oğlunun denize düştüğünü gören baba Sabri Bostan (53) iki arkadaşıyla birlikte bir tekne ile oğlunu kurtarmaya gitti.

Arda Deniz Bostan’ı denizden kurtararak yanlarına alan baba Bostan ve 2 arkadaşının içinde bulunduğu tekne bilinmeyen bir nedenle su alarak batma tehlikesi geçirdi.

Kıyıdakilerin haber vermesi üzerine bölgeye Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde görevli cankurtaran ekibi sevk edildi.

Olay yerine giden İtfaiye Cankurtaran 6 Bot ekibi su alan teknedeki 4 kişiyi kurtarma botuna aldı. Su alan tekneyi de yedeğine alan ekip 4 kişiyi kurtararak Altınoluk sahiline çıkardı.

Kurtarılan 4 kişinin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

İçişleri Bakanlığı’ndan valilere orman yangını genelgesi

0

Valiliklere gönderilen genelgede orman yangınına müsait alanların haritalandırılması, ziyaretçi girişlerinin ksııtlanması, devriyelerin artırılması gibi önleyici önlemler yer alıyor.

İçişleri Bakanlığınca, 81 il valiliğine “Ormanlık Alanlar ve Civarında Ateş Yakılmaması” konulu genelge gönderildi.

AA’nın aktardığına göre genelgede, doğal zenginliklerin başında gelen ormanların korunması amacıyla daha önce mevsimsel veya insani faktörlere dayalı olarak orman yangınlarının artabileceği değerlendirilerek gerekli önlemlerin alınması amacıyla valiliklerin talimatlandırıldığı hatırlatıldı.

Komisyon toplanması gerekiyor

Özellikle yaz mevsimi ve tatil sezonu olması sebebiyle vatandaşların yoğun bir şekilde mangal, semaver veya ocak yaktıkları, bu durumun da hava sıcaklığının yüksekliği ve kuru ot ile çalılık miktarının artmasına bağlı olarak orman yangınlarında artışa neden olduğu ifade edilen genelgede, artan orman yangınları ile birlikte daha önceki tedbirlere ilave yeni tedbirler alındığı belirtildi.

Genelgeye göre, vali ve kaymakamların başkanlığında “Orman Yangınları ile Mücadele Komisyonu”nun acilen toplanması sağlanacak.

Licede çıkan orman yangınına vatandaşlar müdahale etti

Yangına müsait alanlar haritalandırılacak

Komisyon, il veya ilçe sınırları içerisindeki özel mülkiyete konu araziler de dahil olmak üzere ormanlık alanların civarında yer alan ve yakınlığı nedeniyle orman yangınlarına neden olabilecek yerler için mangal, semaver, ateş yakılabilecek yerlerin ve yasak olan alanların, Orman Kanunu’nun 76. maddesinin “d” bendi göz önünde bulundurularak en geç 15 Ağustos’a kadar belirleyecek, haritalandırılacak. Komisyonlarca bu yönde karar alınarak kamuoyuna ilan edilecek.

Manisada çıkan yangın 3 günde kontrol altına alınabildi.

Avcı ve çobanların ateş yakması önlenecek

Orman Kanunu’nun 76. maddesinde yer alan “Ormanlarda izin verilen ve ocak yeri olarak belirlenen yerler dışında ateş yakmak yasaktır.” hükmü uyarınca, yetkili kurumlarca belirlenmiş tescilli piknik ve mesire alanları hariç, orman alanları içerisinde mangal, semaver, ateş yakılmasına müsaade edilmeyecek, avcı ve çobanların ateş yakması önlenecek.

Önceden belirlenerek ilan edilen kamp yerleri hariç olmak üzere, ormanlık alanlar ile ormanlık alanların civarında izin verilen yerlerde 31 Ekim’e kadar mangal, semaver, ateş yakılmasına saat 20.00’den sonra izin verilmeyecek.

Yanıcı maddelere yasak

Başta ormanlık alanların civarındaki yerler olmak üzere, anız veya bitki örtüsü yakılmasına kesinlikle müsaade edilmeyecek.

Çanakkalede çıkan yangında 25 hektarlık alan yandı

Riskli alanlara girişler kısıtlanabilecek

Yüksek risk barındıran ormanlık alanlara girişler, mülki idare amirlerince ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde, belirli bir süreyi, dönemi kapsayacak şekilde kısıtlanabilecek.

Mangal, semaver, ateş yakılmasına müsaade edilen piknik ve mesire alanlarına girişte uyulması gereken kurallara ilişkin bilgilendirici mahiyetteki el ilanı veya broşür dağıtımıyla, kamu kurum ve kuruluşlarına ait bilbordlarda kullanılacak görsellerle, anonslarla vatandaşların konuya ilişkin duyarlılığı artırılacak.

Devriyeler konulacak

Genel kolluk kuvvetleri ile orman muhafaza memurları başta olmak üzere zabıta, özel güvenlik gibi görevlilerce düzenli şekilde yürütülecek devriyelerle genelgede belirtilen hususlar kontrol edilecek, vatandaşlar uyarılacak.

Yapılacak denetimlerde tespit edilen aykırılıklar karşısında ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda gerekli adli ve idari işlemler yapılacak

KAYNAK :https://yesilgazete.org/blog/2020/08/10/icisleri-bakanligindan-valilere-orman-yanginlari-genelgesi/

HABER :BÜLENT ÖZGEN

Kazdağları Milli Parkı’nda çıkan orman yangını söndürüldü

0

Balıkesir’in Edremit ilçesi sınırları içerisinde bulunan Kazdağları Milli Parkı’nda çıkan orman yangını ekiplerin zamanında müdahalesi ile büyümeden kısa sürede kontrol altına alınarak söndürüldü.

Alınan bilgiye göre Çamlıbel Mahallesi üst kısmında yer alan Kazdağları Milli Parkı sahasında orman yangını çıktı. Yangın gözetleme kulesi milli park alanından dumanlar yükseldiğini bildirdi.

İhbarın alınması üzerine bölgeye Edremit Orman İşletme bünyesinde görevli 3 arazöz ve 2 tanker sevk edildi. Karadan yapılan müdahale ile kontrol altona alınan yangında ilk belirlemelere göre 300 metrekarelik alandaki kızılçam ağaçları zarar gördü.

Yıldırım düşmesi sonucu çıktığı tahmin edilen yangın 2 saatlik uğraşının ardından söndürülerek soğutma çalışmaları da tamamlandı..

Mıhlı’da yangın

0

Çanakkale-Balıkesir il sınırını ayıran Mıhlı Çayı’nın Balıkesir tarafında başlayan yangında ekili alan ve ağaçlık alan zarar gördü.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre rüzgarın da etkisiyle ağaç dallarının elektrik tellerine değmesi sonucu bir patlama ile başlayan yangına Balıkesir Büyükşehir Belediyesi,Küçükkuyu Belediyesi ve Ayvacık Orman İşletme müdürlüğü itfaiye ekipleri anında müdahale etti.

Yazlık evlerin yoğun olduğu bir alanda başlayan yangına yöredeki halkta hortumlarla su tutarak yardımcı oldu.

Yangın Yazlık evlere sıçramadan kontrol altına alınırken bazı eski evler ve damlar zarar gördü.

BM “Sıcaklıklar Artıyor, Enerji Tasarruflu Klima Kullanın” Çağrısı Yaptı

0

Birleşmiş Milletler (BM) klimaların tehlikeleri hakkında bir rapor yayımlarken cihazların emisyona neden olan kimyasallar yaydığını belirten BM, küresel ısınmanın etkilerini azaltmaya yönelik enerji tasarruflu ve iklim dostu cihazlara geçme önerisinde bulundu.

Enerji tasarruflu cihazların kullanılması ile dünya çapında 40 yılda 460 milyar ton gazın havaya salımını engellemek mümkün olurken Tüm dünyaya enerji tasarruflu soğutma sistemlerine geçme çağrısında bulunan BM’ye göre, “Enerji tasarruflu soğutma sistemleri yalnızca atmosferdeki zararlı gazı azaltmakla kalm BM ayıp, 2050 yılına kadar elektrik maliyetlerinde 2,9 trilyon dolarlık tasarruf sağlayacak.”

“Artan ısı nedeni ile daha fazla soğutma sistemine ihtiyaç duyulacak”

Uzmanlara göre sıcaklıkların artması ile birlikte soğutma sistemlerine olan ihtiyaç artacak ve bu sistemlerin atmosfere saldığı emisyonlar da artış gösterecek. Böylece dünyamız daha da ısınacak.

BM raporuna göre, dünyadaki klima sayısının 2050 yılına kadar 3,6 milyardan 14 milyara çıkacağı belirtiliyor.

KAYNAK : https://www.enerjigazetesi.ist/bm-sicakliklar-artiyor-enerji-tasarruflu-klima-kullanin-cagrisi-yapti/?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+enerjigazetesi+%28Enerji+Gazetesi+-+G%C3%BCncel+Haber+B%C3%BClteni%29

HABER : BÜLENT ÖZGEN

“Kaz Dağı’ndaki altın madenleri pandemi gerekçesiyle kapatılsın”

0

Kaz Dağı’nda yapılan altın işletmeciliğinin pandemi süreci ile birlikte değerlendirilerek durdurulması için Çanakkale Valiliği’ne başvuru yapıldı.

Fotoğraf: Su ve Vicdan Nöbeti

Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği, Çan Çevre Koruma Derneği ve aralarında bir yılı aşkın bir zamandır Kirazlı Balaban mevkiinde Su ve Vicdan Nöbeti tutan yurttaşların da bulunduğu kişi ve kurumlar altın işletmeciliğinin pandemi süreci ile birlikte değerlendirilerek durdurulması için Çanakkale Valiliği’ne başvuru yaptı.

MADENCİLİK FAALİYETLERİ İVEDİLİKLE DURDURULSUN

Doğu Akdeniz Çevre Platformu avukatı İsmail Hakkı Atal tarafından Çanakkale Valiliği’ne verilen dilekçede Kaz Dağları’ndaki altın madenciliği projelerinin pandemi gerekçesiyle durdurulması için Çanakkale Valiliği’ne başvuru yapıldı. Başvuruda altın madenciliği faaliyetinin yok edici-yıkıcı bir faaliyet olduğuna yönelik bilimsel verilere yer verilirken, koronavirüs salgınlarının ve mutasyonlarının çevresel ekolojik yıkımlar, iklim değişikliği ve altın madenciliği ile gerçekleştiğinin altı çizildi. Başvuruda madencilik faaliyetlerinin kesinlikle ve ivedilikle sonlandırılması isteniyor.

ÖNCELİKLE MADENCİ ORMANDAN ÇIKARILSIN

Başvuruda çeşitli önlemler alınması gerektiği iletildi. Bu önlemlerin başında yaklaşık 350 bin ağacın kesilmesine sebep olduğu için ekolojik hasar veren ve altın madenciliği faaliyeti ile giderek bu hasarın artmasına neden olacak olan Alamos Gold (yerli iştiraki Doğu Biga Madencilik) firmasının orman arazisinden çıkarılması geliyor. Başvuruda maden işletmelerinin pandemiye yol açma ve etkisini artırma yönünden değerlendirilerek tümü için pandemi ve genel sağlık etkilerini gösteren Sağlık Etki Değerlendirme Raporu (SED) oluşturulması, Kaz Dağları yöresindeki tüm Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) raporlarının da bu yönden gözden geçirilmesi ve bu süre zarfında da tüm faaliyetlerin hıfzıssıhha kurulunca durdurulması gerektiği talep ediliyor.

Madencilik faaliyetlerinin kümülatif etkisine de değinilen başvuruda Çanakkale içindeki tüm arama, işletme, ihale ruhsat alanlarının kümülatif etkisinin değerlendirilmesi ve bu değerlendirme bitene kadar proje ve işletmelerin durdurulması isteniyor.

NÖBET TUTANLAR GÖNÜLLÜ HALK SAĞLIĞI KORUYUCULARI

Alamos Gold’un (Doğu Biga Madencilik’in) Kirazlı projesini engellemek üzere bir yılı aşkındır çadırlı nöbet tutan Her yer Kaz Dağları’ndaki yurttaşların gönüllü olarak kamu hizmeti, halk sağlığını koruyucu görev üstlendiğinin altı çizilen başvuruda, Çanakkale Valiliği’nin bu yurttaşların kamu hizmeti niteliğindeki tüm faaliyetlerine dönük engelleyici kararlar almaması, pandemi gerekçesiyle kesilen idari para cezalarının da iptal edilmesi gerektiği söyleniyor.

HM’İN KESTİĞİ PARA CEZALARI SORUMLULARDAN ALINACAK

Başvurucular, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararlarından da örnekler vererek kamu görevlilerinin kamu sağlığını koruyacak olan bu adımları atmamaları durumunda pandemi ile birlikte yaşanılacaklardan da sorumlu olacaklarını ve gelecekte AİHM tarafından Türkiye aleyhine hükmedilecek tazminatların devlet tarafından il hıfzıssıhha kurulu üyelerine rücu edileceğini vurguluyorlar.

KAYNAK : (HABER MERKEZİ)https://www.evrensel.net/haber/411272/kaz-dagindaki-altin-madenleri-pandemi-gerekcesiyle-kapatilsin

HABER : BÜLENT ÖZGEN

Kanyon ile kamyonet çarpıştı 1 yaralı

0

Balıkesir’in Edremit ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre Yaşar Tekin idaresindeki 10 H 3793 plakalı kamyonet ile Yücel Avcı’nın kullandığı 17 ET 940 plakalı kamyon Çanakkale Balıkesir kara yokunun öğretmen evi kavşağında çarpıştı.

Kazada çarpışmanın şiddeti ile ters dönen çilek yüklü kamyonetin yaralanan sürücüsü Tekin olay yerine gelen 112 Acil Yardım ambulansı ile Edremit Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Kamyonet sürücüsü Tekin’in sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Kaza nedeniyle bir süre tek şeritten sağlanan ulaşım yola dökülen çileklerin temizlenmesi ve ters dönen kamyonetin çekici yardımıyla kaldırılmasının ardından normale döndü.

How to Make International Repayments

0

International trades are usually conducted through banks, and if you are planning to conduct 1, make sure that you are aware of all the fees involved just before you actually the actual transaction. By examining all the information and facts about the fees interested in international payments, you will be able to ascertain whether it is worthwhile for you to recognize international repayments. In general, you will discover two ways by which you can copy money between two countries: by using a neighborhood bank within your country through using a web bank.

There are some differences between processing an international bank or investment company transfer and an international debit card. With each world-wide currency transaction, you will acquire an additional service charge above the cost of the foreign currency that is getting transferred. This ‘foreign exchange transaction fee’ is generally enforced by the loan company which is unrelated for the bank that you’ll be using to agree to the repayment. Depending on the bank’s rules, the fee can be a fixed percentage from the entire transaction amount, or perhaps an on an hourly basis rate.

However, if you are using an area bank to transfer funds from one region to another, you can find usually free associated with the worldwide transaction, because the neighborhood bank would not have an international account. The bank usually expenses a small charge for each transaction. However , there may also be however service fee associated with the service of transferring money internationally. For example , some financial institutions require their very own consumers to open an online banking account and could charge another fee pertaining to opening an internet banking account and using it to build international repayments.

If you are planning to transfer funds online between countries, factors to consider that you are conscious of all the expertise that are available with electronic repayment systems such as PayPal and Money Gram. Most of these payment systems supply same kind of services, which include the finalizing of debit card and debit card financial transactions. But some of these also provide advanced features such as e-signatures, and secure ventures.

E-Signature means signing a particular electronic signature. Although this is not too difficult to understand, they have many advantages over frequent signatures. As electronic autographs are protected, hackers are not able to read all of them. Moreover, electronic signatures may not be forged and cannot be intercepted. Also, an electric signature can not be intercepted because it is dispatched from a pc to a pc, making it an even more difficult target than a conventional paper signature.

The advantage of a digital unsecured personal is that the signature is private. Digital signatures cannot be intercepted because the signature is electronically signed, which is just visible when you sign on an online site. You cannot end up being tricked in revealing your electronic unsecured personal to some other person when you sign on a web site. However , digital signatures are likewise very difficult to forge as the signer cannot sign on a site where a fingerprint has already been taken. Finally, a digital personal cannot be blocked because it is just visible as you sign on an online site.

Another way of producing the transfer from country to a different is by using payment systems such as PayPal or perhaps Money Gram. Payment devices such as these usually allow the web based recipient for making an electronic transfer by commiting to a valid debit card number and pin. The funds is then relocated directly from the internet banking account of this online bank. There are a few different payment systems that do certainly not require a bank-account, which use third get together banks to process deals, but these are certainly not widely used.

Finally, there are 2 different ways by which you can create international payments. Either you are able to accept an metalorphans.com international debit card, which costs an international deal fee for refinement, or you can accept a local bank copy and associated with payment either at an area ATM equipment or by using a reputable payment system.