Havran’da ilkokul öğrencisinden atık pil kampanyası

Balıkesir’in Havran ilçesinde ilkokul  2. sınıf öğrencisi çevre dostu proje geliştirdi.

0
372
KABOTAJ Kurtuluş

Seyitonbaşı İlkokulu 2/B sınıfı öğrencisi Seher Nur Çelikbaş geliştirdiği projeyle hem atık pillerin doğaya zarar vermeden geri dönüşümünü hem de topladığı her pil karşılığı hediye ettiği kalemlerdeki tohumların toprakla buluşmasını sağlıyor.

Okul müdürü Kazım Kaya ve sınıf öğretmeni Nihal Tezcan ile birlikte Havran Kaymakamı Şeref Aydın’ı, ilçe milli eğitim müdürü Yusuf Söbüoğlu’ nu ziyaret ederek projeyle ilgili bilgilendirme yapan Seher Nur Çelikbaş sadece öğrenciler arasında değil aynı zamanda toplumda da farkındalık oluşturmayı hedeflediğini söyledi.

Projesi hakkında bilgi veren Seher Nur Çelikbaş proje kapsamında Kaymakam Aydın’a birlikte çiçek ekti.

Kampanyasına ailesinin ve öğretmenlerinin katkılarını anlatan Çelikbaş, Kaymakam Aydın tarafından İlçe Çevre Sorumlusu ilan edildi.

Kaymakam Aydın, bundan sonra Havran genelinde çevre ile ilgili yapılan çalışmalarda mutlaka Seher Nur Çelikbaş’ın fikirlerine de danışılacağını bildirdi.

Havran Kaymakamı Aydın, Çelikbaş’ın geliştirdiği projeden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve öğrencinin bu hareketinin kendisini gururlandırdığını söyledi.