Havranlı öğrenciler meyveye doyacak

Balıkesir’in Havran ilçesinde “Meyve Tüketen Gülen Yüzler ve Sağlıklı Nesiller'' adlı proje çerçevesinde sebze ve meyveciler esnaf odası, ilçe milli eğitim müdürlüğü ile birlikte yürüttüğü çalışma kapsamında Tutum-Yatırım ve Türk Malları Haftası nedeniyle ilçede öğrenim gören tüm öğrencilere meyve dağıtılacak.

0
366
KABOTAJ Kurtuluş

Tutum-Yatırım ve Türk Malları Haftası kapsamında   Havran Sebze ve Meyveciler Esnaf Odası ilçede eğitim gören yaklaşık 5 bin öğrenciye paketlenmiş meyve ikram edecek.

Dağıtılacak meyvelerin her öğrenci için ayrı ayrı paketlenerek bu hafta içinde dağıtılacağını belirten Havran Sebze ve Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Murat Hançer, “Bu etkinlik çocuklarımızı meyve tüketimine teşvik etmek ve Havran’da üretilen ürünleri tanımaları anlamında bir farkındalık oluşturulacaktır” dedi.

Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Söbüoğlu da “Yapılan bu güzel çalışma için katkısı bulunanlara teşekkür ederim. Sosyal sorumluluk duygusu taşımaları nedeniyle de tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Dağıtılacak meyvelerin paketlenme işi, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği çerçevesinde uygulanan toplum hizmeti kapsamında Havran Anadolu Lisesi ile Muzaffer Leman Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden bir grup öğrenci tarafından gerçekleştirildi.

Havran kapalı pazar yerinde yapılan paketleme işlemlerine öğretmenleri nezaretinde katılan öğrencileri

Havran Sebze ve Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Murat Hançer ile birlikte ziyaret eden Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Söbüoğlu çalışmaları yerinde inceledi.

İlçede hafta boyunca yapılacak çeşitli etkinliklerle okullarda israftan kaçınmanın, yerli ürünleri tüketmenin önemi üzerinde anlatılacak.