KABOTAJ Kurtuluş

Balıkesir’in Edremit Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen 2. İda Ultra Maratonu sonunda 94 kilometrelik “İda ultra” kategorisinde Kemal Kukul, 35 kilometrelik “Run Zeus” kategorisinde Faruk Kar ve 15 kilometrelik “Köy Koşusu” kategorisinde birincisi ise Ali Kalhar oldu.

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi Yeşilyurt köyü ile Balıkesir’in Edremit ilçesi arasındaki 15, 35 ve 94 kilometrelik üç ayrı parkurda gerçekleştirilen ve 8 ülkeden yaklaşık 483 sporcunun yarıştığı İda Ultra Maratonunda dereceye girenler için Güre Mahallesindeki Ramada Kazdağları Termal otelde ödül töreni düzenlendi.

94 kilometrelik “İda ultra”, 35 kilometrelik “Run Zeus” ve 15 kilometrelik “Köy Koşusu” kategorilerinde ilk üçe giren yarışmacıların ödüllerini Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, ilçe belediye başkanı Kamil Saka ve diğer yetkililer tarafından verildi.

Ödül töreninde konuşan Edremit Belediye Başkanı Kamil Ska, “Maraton için geldiğiniz ilçemizin güzelliklerini umarım doyasıya yaşamışsınızdır. İda Ultra Maratonun önümüzdeki yıllarda da daha fazla katılımcıya devam edeceğine inanıyorum” dedi.

Kaymakam Sırmalı ise, “İlkini geçen yıl yaptığımız İda Ultra Maratonun ikincisini bu sene ilçemizde gerçekleştirmekten dolayı büyük mutluluk duymaktayız. Geçen yıl yaklaşık 250 sporcumuz bu etkinliğimize katılmıştı. Bu yıl bu katılım yaklaşık 500 oldu. İnşallah önümüzdeki yıllarda bu sayı artarak devam edecek. Bu yarışmalarda derece alan sporcularımızı tebrik ediyorum. Sizleri deniziyle, Kazdağlarıyla, zeytiniyle ünlü ilçemizde ağırlamaktan büyük mutluluk duymaktayız. Sizleri önümüzdeki senede de ilçemizde görmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

İda Ultra Maratonda ilk üçe giren yarışmacılara ödül olarak seramik sanatçısı Tufan Dağıstanlı’nın tasarladığı özel üretim seramik madalyalar, özel üretim bölgeye has zeytinyağı verilirken yarışın birincilerine ise Ramada Kazdağları’nda 2 gece 3 gün çift kişilik konaklama hediye edildi.