İnternet kafe işletmecisinin katili tutuklandı

Balıkesir'in Edremit ilçesinde, 1 Kasım günü sabaha karşı internet kafe işletmecisi Fahri Doğan'ı (63) pompalı tüfekle öldürdüğü iddia edilen M.E.K., güvenlik kamera görüntülerinden tespit edilerek, yakalandı. Adliyeye sevk edilen zanlı tutuklandı.

0
498
KABOTAJ Kurtuluş

Gazi İlyas Mahallesi’nde internet kafe işleten Fahri Doğan, 1 hafta önce iş yerinin önünde kimliği belirsiz kişinin pompalı tüfekle ateş etmesi sonucu öldürüldü. İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olayın ardından kaçan şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı. İlçe merkezindeki güvenlik ve mobese kamerası görüntüleri incelendi. Güvenlik kamerası görüntülerinden eşkali belirlenen şüphelinin kimliği de saptandı.

Dün, polis ekipleri, yüzünde kar maskesi, elinde eldiven ve sırtında sırt çantası ile ilçe merkezinde yürürken fark ettikleri şüpheli M.E.K.’yi kovalamaca sonucu yakaladı.

Şüphelinin üzerinde, cinayette kullandığı pompalı tüfek ele geçirildi. Adli dengesinin yerinde olmadığı ve başka bir kişiyi öldürmek için plan yaptığı iddia edilen M.E.K. polisteki sorgusu tamamlandıktan sonra sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.