İstiklal Marşı’nın kabulü

Edremit İlçesi Şehit Mustafa Serin Fen Lisesi Konferans Salonunda 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma programı düzenlendi.Programa Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Garnizon Komutan V. Topçu Albay Ömer Şahin Selvi, Belediye Başkan V. Metin Tuncer, Başsavcı Çetin Güzel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, Siyasi Parti İlçe Başkanları, kurum müdürleri,öğretmen ve öğrenciler katıldı.

0
952
KABOTAJ Kurtuluş

Program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Okul Müdürü Hikmet Haşlak yaptı. Daha sonra “İstiklal Marşını Etkili ve Güzel Okuma’’ yarışmasında geçtiğimiz hafta dereceye giren öğrenciler hep bir ağızdan İstiklal Marşımızı okudular.

İlçede düzenlenen resim, şiir, kompozisyon yarışmasında birinci olarak dereceye giren öğrencilerden; Zeynep Ela Günal, Kübra Özel, Hare Eren Bahtiyar’a İlçeKaymakamı Ali Sırmalı tarafından, ikinci olarak dereceye giren öğrencilerden; Ömer Faruk Altın, Zeynep Yanık, Beyza Uslucan’a Belediye Başkan V. Metin Tuncer tarafından, üçüncü olarak dereceye giren öğrencilerden; Yağmur Kaplan, Mehmet Şirin Tekin, Pınar Karataş’a Garnizon Komutan V. Topçu Albay Ömer Şahin Selvitarafından ödülleri takdim edildi.

Ardından, Şehit Mustafa Serin Fen Lisesi öğrencileri tarafından “Akifce’’ isimli tiyatro gösterisinin sunumu sergilendi ve izleyicilerden büyük beğeni topladı. Okul müdürlüğü tarafından hazırlatılan kokteyle geçilmesiyle program sona erdi.