İtfaiyenin gayretli çalışması faciayı önledi

Balıkesir’in Edremit ilçesinde bir iş yerinin deposunda çıkan yangında maddi hasar meydana geldi. Yangın itfaiyenin 3 saatlik çalışmasının ardından yaklaşık 5 ton zeytinyağı ve deponun bitişiğindeki akaryakıt istasyonunun LPG tankına sıçramadan kontrol altına alınarak olası bir facianın önüne geçildi.

0
583
KABOTAJ Kurtuluş

Alınan bilgiye göre Cennetayağı Mahallesi İstasyon Caddesi 7 numarada bulunan Ar- Ge firması olarak da çalışan Kale Natural Bitkisel Ektraksyon fabrikasına ait depoda bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

Bir akaryakıt istasyonunun bitişiğindeki depoda başlayan yangını görenler durumu itfaiyeye bildirdi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı Edremit Grup Amirliği, Akçay, Zeytinli ve Altınoluk itfaiyeleri kısa sürede çok sayıda arazöz ile yangına müdahale etti.

Yaklaşık 3 saatlik çalışmamanın ardından yangın yaklaşık 5 ton zeytinyağı ve deponun bitişiğindeki akaryakıt istasyonunun LPG tankına sirayet etmeden güçlükle kontrol altına alınarak olası bir facianın önüne geçildi. Yangında fabrikanın deposundaki plastik malzemeler kül oldu.

Yangında depoda büyük çapta maddi hasar oluştu. Soğutma çalışmalarının devam ettiği yangın ile ilgili çıkış sebebinin belirlenmesi için itfaiye ve polis soruşturma başlattı.