İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener vatandaşlara seslendi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Balıkesir'in Edremit ilçesinde vatandaşlara hitap etti. Ardından Havran ilçesinde geçerek Çanakkale Kahramanı Seyit onbaşının mezarını ziyaret etti. Mezara karanfil bırakan Akşener, şehitler için dua etti.

0
1173
KABOTAJ Kurtuluş

Balıkesir’in Edremit ilçesine gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Edremit Şehit Hamdibey Meydanı’nda halka seslendi. Yaklaşık 4 bin kişinin doldurduğu miting alanında Meral Akşener ‘Başkan Akşener’ sloganları ile karşılandı.

Bayanların yoğun katılım gösterdiği mitingde, Akşener AK Parti iktidarının iç-dış ve ekonomik alandaki politikalarını eleştirdi.

Edremit Şehit Hamdibey Meydanında gerçekleşen mitingde hükümeti eleştiren Akşener, “Milli mücadelenin mihenk taşısınız. Balıkesir, Edremit, körfez bölgesi Atatürk’e en büyük desteği veren insanların torunlarısınız. Hani diyorlar ya olmasaydın olurduk. Şimdi bir şey söyleyeceğim de ayıp olacak. Olmazdınız olmazdınız. Ama körfez olmasaydı, Samsun olmasaydı, Türk milleti olmasaydı siz olmazdınız siz” dedi.

Bugün devlet töreniyle yıllardır hiç aksatılmadan Koca Seyit’e yapılan anma törenine geldiklerini ifade eden Akşener, “Fakat yağmur sebebiyle, yağmur varmış yağmur. Yıllardır devam eden törenler sayemde iptal edildi. Kardeşim niye bu kadar korkuyorsunuz, niçin bu kadar korkuyorsunuz? Ben devlet omuru görmüş bir insanım. Kalkıp orada siyaset mi konuşacaktım? Kalkıp orada Seyit onbaşının, Koca Seyit’in ruhunu incitecek bir cümle mi söyleyecektim? Ama onlar her bir fırsatı değerlendirip hepimizi rencide etmeye ve ger yerde propaganda yapmaya alışık oldukları için kendileri gibi her kesi gördüğünden bükemedikleri bileğin karşılığı olarak yıllardır yaplan o devlet törenini, anma törenini iptal ettiler” diye konuştu.

Bugün Afrin merkeze özel kuvvetlerin, şanlı ordunun ve kahraman Mehmetçiğin gayretiyle girildiğini öğrendiklerini dile getiren Akşener şunları söyledi;

“Arkadaş teşekkür ediyor. Mehmetçiğimize teşekkür ediyor. ÖSO’ya teşekkür ediyor. Komutanlara bir kelam yok. Bugün bir binbaşı şehit. Eğer aklın başında olsaydı, eğer bu milletle paylaşabilseydi eğer Suriye konusunu meclise getirip tartışa bilseydi, her akıldan benim aklım stündür demeseydi bugün Suriye’de Afrin’i konuşuyor olmazdık. Binlerce Suriyeliyi yerinden yurdundan et Türkiye’ye getir, Gelirken kayda kuyda alma. Kimin nerde oturduğunu bilme. İçinde İŞİD cimi vardır, mişitçimi vardır bilme. PKK’lı mı, YPG’li mi vardır bilme. Devlet yönetmeninin ciddiyetinden uzak ol ondan sonra elbette mecbursun ki Afrin’e gideceksin. Çünkü Afrin geç kalınmış bir meseledir. Davulla zurnayla gidilmez. Oralardan canlı yayın yapılmaz ve buna rağmen gençlerimiz, evlatlarımız, Mehmetçiğimiz, şanlı ordumuz senin yaptığın yanlışlıkların, senin yaptığım hataların neticesi olarak milleti düştüğü çukurdan, devleti düştüğü çukurdan çıkarmak üzere Afrin’dedir, Afrin’den sonra Membiç olmalıdır ve Fırat’ın doğusu mutlaka temizlenmelidir.”

Akşener, bugün saray koalisyonunun ortaklarının birinin birini aklamak için çırpındığını diğerinin de Çanakkale’den Atatürk hariç herkesi uzun uzun anlattığı iddiasında bulundu.

Akşener meydandaki kalabalığa çiftçinin kullandığı mazotun pahalı olduğunu, 2010 yılında referandum olduğunu, hükümetin üst düzey yetkilileri ile konuştuğunu FETÖ konusunda uyardığını ancak kendisinin dikkate alınmamasının 2016 yılında 15 temmuzu getirdiğini iddia etti.

Edremit mitinginin ardından Çanakkale Kahramanı Seyit onbaşının mezarını ziyaret etmek üzere Havran ilçesinin kırsal Kocaseyit Mahallesine giden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, burada yüzlerce vatandaş tarafında karşılandı.

Çevik kuvvet ekiplerinin güvenlik koridoruna rağmen sevenleri tarafından sürekli durdurulan Meral Akşaner, başını kapatarak gittiği Seyit Onbaşı’nın mezarına çiçek bırakıp dua etti. Kocaseyit Anıtı önünde vatandaşlarla toplu fotoğraf çekilen Akşener, Kocaseyit müzesini gezdi. Burada soruları yanıtlayan Akşener, “Resmi törenler yağmur sebebiyle edildi. Çünkü o törenlere katılmayı arzu etmiştim. Öyle uygun gördü hükümet edenler. Dolayısıyla gördüğünüz gibi şakır şakır yağmur yağıyor” diyerek kahkaha attı. Akşener sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Çok güzel bir hava var ama iptal ettiler. Biz programımıza devam ettik. Milletimizle birlikte olduk. Seyit Onbaşı’nın, Kocaseyit’in torunlarıyla bir arada olduk. Hem Edremit, hem Havran da yaşayanlarla birlikte olduk. Hani bir söz vardır, ‘Ferman padişahın, dağlar bizimdir.’ Ferman padişahın ama köyler, Edremit ve havran bizimdir” şeklinde konuştu.