Jandarmadan hayvan hırsızlarına suçüstü.

Balıkesir'in Burhaniye ilçesi ve Edremit Körfezi bölgesinde kurbanlık koyunları çalan 3 kişi çaldıkları küçükbaş hayvanlarla birlikte Jandarma tarafından suçüstü yakalandı.

0
752
KABOTAJ Kurtuluş

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şubesince elde edilen bilgiler doğrultusunda uzun zamandır Edremit Körfezi bölgesinde 3 kişinin hayvan hırsızlığı yapıp, çaldıkları hayvanları keserek kasaplara sattıkları tespit edildi.

Bugüne kadar yaklaşık 200 büyükbaş ve küçükbaş hayvan çaldıkları tespit edilen T.Y., M.K. ve H.Ö isimli şüphelinin kurban bayramı öncesinde özellikle kurbanlık küçükbaş hayvanları çaldıkları bilgisine ulaşan Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şubesi ve Burhaniye ilçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ortaklaşa bir operasyon düzenledi.

Kullandıkları otomobilin arka koltuklarını sökerek çaldıkları hayvanları buraya koyarak taşıyan şüpheliler, son olarak ilçeye bağlı Börezli kırsal Mahallesinde çaldıkları kurbanlık 10 adet küçükbaş hayvan ile birlikte Jandarma tarafından suçüstü yakalandı. Şüphelilerin kullandığı 10 LH 436 plakalı otomobile el konurken, çalınan hayvanlar ise sahipleri belirleninceye kadar Burhaniye çiftçi Malları Koruma Kuruluna teslim edildi.

 

Yakalanarak gözaltına alınan T.Y., M.K. ve H.Ö adlı 3 şüpheli jandarmadaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilecek.