Kafasını kesip cesedini zeytinliğe attılar.

Balıkesir'in Edremit ilçesinde başı kesilmiş 30 yaşında bir erkek cesedi bulundu. Kaymakam Sırmalı, “İlk bulgulara göre cinayet başka yerde işlenip, cesedin buraya atıldığı tahmin ediliyor.”

0
994
KABOTAJ Kurtuluş

Balıkesir’de cinayet

Kalkım çevre yolundan geçen sürücülerin Edremit ilçesinin Tuzcumurat Mahallesi mevkisinde yol kenarına yakın bir zeytin ağacının dibinde ceset olduğu ihbarı yapması üzerine güvenlik güçleri olay yerine gitti. Yapılan araştırmada cansız bir erkek bedeni bulundu.

Alınan bilgiye göre Edremit İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı olay yeri inceleme ekipleri zeytin bahçesinde yaptıkları incelemede boğazı kesilmiş ve başı bedeninden ayrılmış bir erkek cesedi buldu. Cesedin üzerinde yapılan araştırmada Ali Gömeç adına düzenlenmiş bir kimliğe rastlandı.

Ceset, savcının incelemesininin ardından otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı,

yaptığı açıklamada “Sabah erken saatlerinde Tuzcumurat Mahallesi yakınlarından geçen Kalkım çevre yolunda zeytinlikte bir ceset olduğu ihbarı alındı. Güvenlik güçlerimiz ve olay yeri inceleme ekipleri hemen bölgeye gönderildi. Yapılan araştırmada cesedin üzerindeki giysinin cebinden Ali Gömeç’e ait kimlik çıktı. Maktulün Balıkesir merkez Dinkçiler Mahallesi’ne kayıtlı olduğu tespit edildi. Olay yeri inceleme ekiplerinin ve savcının ilk incelemesindeki bulgular cinayetin başka yerde işlenerek cesedin getirilerek buraya atıldığı yönünde. Soruşturma savcılıkça yürütülüyor” dedi.