Kazdağları’nda “Kar” güzelliği (Görüntülü)

Balıkesir ve Çanakkale illeri sınırlarında bulunan Kazdağları’nda mevsimin yoğun ilk kar yağışının ardından kartpostal tadında manzaralar ortaya çıktı.

0
538
KABOTAJ BAYRAM

Balıkesir- Çanakkale illeri arasında kalan Kazdağları’nda dün sabah başlayan kar yağışı nedeniyle, bazı noktalarda kar kalınlığı 10 santime ulaştı.

Doğal güzellikleriyle dünyaca ünlü Kazdağları’nda, kar yağışı ile birlikte tabloluk görüntüler oluştu. Kazdağı köknarları ve çam ağaçlarının yeşil dalları üzerindeki beyaz kar görüntüleri doyumsuz güzellikte görsel şölen sundu.

Bin 726 rakımlı Sarıkız Tepesi ile “bin pınarlı İda” olarak da adlandırılan Kazdağları ve Eybek Dağı’nda beyaza bürüyen kar, tabloluk görüntüler oluştururken, doğa meraklıları bu güzellikleri ölümsüzleştirmek için fotoğraf makineleri ve cep telefonlarını alarak karlı bölgelere gitti.

Balıkesir’in Edremit ve Havran ilçeleri ile Çanakkale’nin Yenice ilçesini bağlayan Kazdağları’ndan geçen karayolunun bazı kesimleri kar yağışından olumsuz etkilendi

Kara hazırlıksız yakalanan bazı sürücülerin araçları kayarak yoldan çıktı. Araçları kayan ve kara saplanan bazı sürücülerin imdadına arazi taşıtı sahipleri yetişerek kurtardı.