Kasım ve Aralıkta Garaj’da müziğe doyuyoruz…

Balıkesir’in kültür sanat hayatında yeni bir soluk!

0
915

Birçok yerli ve yabancı sanatçıyı İstanbullu müzikseverlerle buluşturan Garaj; 10. Yılı’nda ilk olma özelliği taşıyan Balıkesir şubesinin kapılarını 28 Ekim’de Halil Sezai konseri ile açmış, kutlamalar Cumhuriyet Bayramı’mızda
Yalın konseri ile devam etmişti. Ama sürprizler bitmedi…

Alternatif pop rock’ın vazgeçilmez ismi; Pinhani, Garaj Balıkesir’de…

2004’te kurulduktan sonra; tıpkı gruplarının “gizli” anlamına gelen “Pinhan” sözcüğünden türeyen adı gibi sessiz ve derinden ilerleyen ve kendisine sağlam bir dinleyici kitlesi edinen Pinhani; 17 Kasım’da Balıkesirli sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor.

Türkiye’nin en güçlü kadın vokallerinden; Model’den tanıdığınız Fatma Turgut Garaj Balıkesir’de…

Model grubu ile Perili Sirk, Diğer Masallar ve Levla’nın Hikayesi adlarını taşıyan üç albüm yayınladı. Sertab Erener ve Demir Demirkan ile çalışma fırsatı bulduğu Diğer Masallar albümünden yayınlanan Değmesin Ellerimiz ve Pembe Mezarlık şarkıları ülke çapında büyük ilgi gördü. Mart 2016’da çıkan single’ı Mey ile uzun süre listelerde birinciliğini koruyan Fatma Turgut 18 Kasım’da sahne alacak.

Bu kez “başka” olacak; Ümit Besen Garaj Balıkesir’de…

Son dönemde piyano harici enstrümanlara olan hakimiyeti ile de kendinden söz ettiren; davul ve elektro gitar çalarak rock parçalarını ustaca yorumlayan
Ümit Besen, bu defa ‘’başka’’ tarzda bir konser ile 24 Kasım’da Balıkesirli hayranlarına sürpriz yapacak.

Onlar için hit şarkı yapmak çok kolay; Gece Yolcuları, Garaj Balıkesir’de…

Sahne performansı ile dikkat çeken ve önemli hit’lere imza atan Gece Yolcuları, 25 Kasım’da eşsiz performansıyla sevenlerinin karşısına çıkmak için sabırsızlanıyor.

Türk pop müziğinin yükselen yıldızı; İlyas Yalçıntaş, Garaj Balıkesir’de…

X Factor Türkiye’de İncir şarkısı ile dikkat çeken ve Enbe Orkestrası’nın son albümünde aynı şarkıyla yer alan İlyas Yalçıntaş hem muhteşem şarkılarıyla yükselmeye devam ediyor hem de 1 Aralık’taki Balıkesir randevusuna hazırlanıyor.

Bir popüler müzik harikası; Mehmet Erdem, Garaj Balıkesir’de…

Kardeş Türküler ile başlayan müzikal yolculuğunu, 2012 tarihli solo albümü Herkes Aynı Hayatta ile sürdüren Mehmet Erdem kısa sürede Türkiye popüler müziğinin en sevilen isimlerinden biri haline geldi. Mehmet Erdem sevilen şarkılarıyla 9 Aralık akşamı Balıkesirli hayranlarına kavuşuyor.

Doğudan bakınca batılı, batıdan bakınca doğulu; Yüksek Sadakat, Garaj Balıkesir’de…

Belki Üstümüzden Bir Kuş Geçer, Kafile, Haydi Gel İçelim, Aşk Durdukça, Ben Seni Arayamam gibi hitleriyle tanınan, ülkenin en iyi rock gruplarından Yüksek Sadakat, özel performanslarından biriyle 15 Aralık’ta Balıkesir’de rock rüzgarı estiriyor.

Balkan ezgilerinin sevilen sesi;  Suzan Kardeş, Garaj Balıkesir’de…

Sanatın her dalındaki marifetleri ve samimi kişiliğiyle Balkan şarkılarının vazgeçilmez ismi; 80’ler dizisinin Fato Nenesi, Bekriya albümlerinin ve konserlerinin kraliçesi Suzan Kardeş; 23 Aralık’ta Garaj Balıkesir’e damgasını vurmaya geliyor.