Katil zanlıları tutuklandı

Balıkesir’in Edremit ilçesinde 3 ailenin karıştığı ve 1 kişinin ölümü 10 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan silahlı kavga ile ilgili olarak gözaltına alınan eşinin kardeşini kaza ile vurduğu ileri sürülen Sergen D. ile birlikte 2 zanlı bugün çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

0
518
KABOTAJ Kurtuluş

İbrahimce Mahallesi’nde oturan üç Roman aile arasında henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine pompalı tüfekle rastgele ateş açarak bir kişinin ölümüne 10 kişinin yaralanmasına neden olan şüpheli Sergen D. ile olaya karıştıkları tespit edilen 2 kişi daha gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan Sergen D. ile kavgaya karıştıkları tespit edilen A.B. ve Ş.B., sevk edildikleri hakimlikçe tutuklanarak Burhaniye ceza evine gönderildi.

-Silahlı kavgadaki acı gerçek

Edremit’te 3 aile arasında başlayan tartışmanın silahlı kavgaya dönüşerek bir kişinin ölümüne, 2’si ağır 10 kişinin de yaralanmasına neden olayda acı gerçek ortaya çıktı.

İbrahimce Mahallesi’nde meydana gelen ve 3 ailenin karıştığı kavganın bulunduğu olay yerine tüfekle giden Sergen D.’yi (25) eşinin kardeşi (eniştesi) Hasan Nail Çalgı (32) durdurmaya çalıştı. Bu sırada Sergen D.’nin elindeki tüfek kaza ile ateş alarak çıkan kurşun kız kardeşinin eşi Çalgı’ya isabet etti.

Yaralıların tamamı hastanede yapılan tedavilerinin ardından taburcu edildi.

-Olay

Balıkesir’in Edremit ilçesinde, üç aile arasında çıkan silahlı kavgada 1 kişi öldü, 10 kişi yaralanmıştı.

İbrahimce Mahallesi’nde oturan üç aile arasında henüz bilinmeyen bir nedenle tartışma çıkmıştı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine S.D, pompalı tüfekle rastgele ateş açmıştı.

Kavgayı ayırmak için araya girdiği öğrenilen evli ve bir çocuk babası Hasan Çalgı (32) ile 10 kişi çeşitli yerlerinden yaralandı. Edremit Devlet Hastanesine kaldırılan Çalgı, burada yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Yaralılar, olay yerine gelen 112 Acil Servis ekiplerince kentteki hastanelere kaldırıldı.

Kavganın arından polis ekipleri mahallede geniş güvenlik önlemi alırken pompalı tüfekle ateş açtıktan sonra kaçan S.D, ekiplerce Akçay Mahallesi’nde yakalandı.