Katiller tutuklandı

Balıkesir’in Edremit ilçesinde, kafası kesilmiş, kalp ve ciğerleri olmayan cesetle ilgili gözaltına alınan katil zanlıları adliyeye sevk edildi.

0
2012
KABOTAJ Kurtuluş

Balıkesir’in Edremit ilçesindeki bir zeytin bahçesinde başı kesilmiş, kalp ve ciğerleri de yerinde olmayan erkek cesedinin bulunmasının ardından başlatılan soruşturma kapsamında cinayetten bir gün sonra 2, akşam da 1 kişi daha yakalanarak gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, polis ekipleri, 21 Ekim Cumartesi sabahı Tuzcumurat Mahallesi yakınlarından geçen çevre yolu kenarındaki zeytin bahçesinde, başı kesilmiş, kalp ve ciğerleri alınmış vaziyette cesedi bulunan Ali Gömeç’in (30) ölümüne ilişkin çalışma başlattı.

Araştırmayı derinleştiren özel ekipler, olayla ilgili Sezgin K. (32) ile Fatih Öztürk’ü (31) olaydan bir gün sonra gözaltına aldı. Cinayetle ilgili aranan diğer şüpheli Sezer Karabay. (33) ise akşam polisin yaptığı bir operasyonla Akçay Mahallesinde yakalandı.

İnşaat işçisi oldukları öğrenilen zanlıların aldıkları alkol ve uyuşturucu nedeniyle kendilerini bilmedikleri ve olayla ilgili bir şey hatırlamadıkları ileri sürüldü.

Polisteki sorguları tamamlanan katil zanlıları sıkı güvenlik önlemleri arasında adliyeye sevk edildi.

-Olay-

Balıkesir’in Edremit ilçesinde Tuzcumurat Mahallesi yakınlarından geçen çevre yolu kenarındaki zeytin bahçesinde 21 Ekim günü bir erkek cesedi bulunmuş, olay yerine gelen ekiplerin başı gövdesinden ayrılmış cesedin, Balıkesir nüfusuna kayıtlı Ali Gömeç’e (30) ait olduğunu belirlemişti.

Öte yandan, Gömeç’e ait olduğu belirlenen kafatası ise olaydan bir gün sonra bölgeye yakın bir zeytinlikte bulunmuştu.