Kavaklı Park’ta veli toplantısı

0
1011

Havran Kaymakamı Şeref AYDIN, Havran Kaymakam refiki (Çanakkale Kaymakam Adayı) Berker ÇIRAK ve Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Söbüoğlu, Muzaffer Leman Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin düzenlemiş olduğu veli toplantısına katıldı. Aynı zamanda Bengi Pojesi kapsamında Havran Kaymakamı Şeref Aydın’ın koordinatörlüğünü yürüttüğü Muzaffer Leman Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin 10/C (Muhasebe Alanı) sınıfının öğrenci, öğretmen ve velileri ile yapılan kahvaltı sonrası sohbet etti. Havran Kaymakamı Şeref Aydın konuşmasında şunları belirtti: “ Elbette sınırsız imkanlara sahip değiliz, mevcut imkanlarımızı en iyi şekilde kullanarak, gençlerimize ilgi göstererek üzerimize düşen görevlerimizi layığıyla yerine getirerek çocuklarımızın da gayretiyle başarıya ulaşabileceğimize inanıyorum. Bu süreçte siz değerli velilerimizin yardımlarına ve desteklerine büyük ihtiyaç duyuyoruz. Gelin bu işi birlikte başaralım.” dedi ve her öğrencimizin farklı yeteneklere sahip olduğunu, önemli olanın bu farklı yetenekleri ortaya çıkararak onların hayatları boyu mutlu bir şekilde yaşamalarını sağlayabilecek alanlara yönlendirmemiz gerektiğini belirtti.

Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Söbüoğlu

ise yeniden düzenlenen üniversiteye giriş sınavına değindi. Yeni sistemin neler getireceğinin gün geçtikçe ortaya çıkacağını belirten Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü öğrencilerimizin önünde hala çok uzun bir süre olduğunu belirtti ve mümkün mertebe öğrencilerimizin konsantrasyonunu üst seviyede tutmamızın önemine değindi. Bunun yanı sıra yeni neslin biraz acımasızca eleştirildiğini, her dönemin kendi dinamikleri içerisinde değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Havran Kaymakamı ve beraberindekiler başka bir programa katılmak üzere toplantıdan ayrıldılar. Veli toplantısı okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katılımıyla devam etti.