Kitapların renkli dünyasına BENGİ ile yolculuk..

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı'nın himayesinde Balıkesir il genelinde yürütülen “BENGİ Projesi” Edermit’te yeni eğitim öğretim yılında da hız kesmeden devam ediyor.

0
884
KABOTAJ Kurtuluş

Geçen eğitim yılında BENGİ projesini sahiplenerek proje kapsamında bir çok etkinlik ve faaliyet gerçekleştiren okullar, bu yıl da proje kapsamında kitap okuma etkinlikleri düzenlemeye başladı.

Bu kapsamda Şehit Öğretmenler İlkokulunu ziyaret eden İlçe Kaymakamı Ali Sırmalı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç kitap okuma saatinde öğretmenler ve öğrencilerle bir araya geldi.

3.’ncü sınıf öğrencileriyle birlikte kitap okuyan Kaymakam Sırmalı kitap okuma etkinliğinin akabinde öğrencilere kitap hediye ederek BENGİ Projesi hakkında bilgiler verdi. Öğrencilere kitap okumanın öneminden bahseden Kaymakam Sırmalı kitapsız bir dünyanın düşünülemeyeceğini söyledi.

Okuma etkinliğinin akabinde öğretmenler odasında öğretmenler ve okul müdürleriyle bir araya gelen Sırmalı:”Çocuklar bizim geleceğimiz, onların iyi bir şekilde yetişmeleri, hayata güvenle bakmaları  bizim için çok önemli bu nedenle çocuklarımızın eğitimi için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

BENGİ projesi kapsamında kitap okuma alışkanlığının öğrencilere kazandırıldığını ifade eden Sırmalı, kitap okuyan bir neslin yetişmesine katkı sağlamak adına BENGİ projesine her yönüyle destek vermeye devam edeceklerini belirtti.