Körfez’in Melekleri’nden deplasman zaferi

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi 7. hafta müsabakasında İzmit Belediyespor’a konuk olan Edremit Belediyesi Gürespor, karşılaşmayı 57-59 kazandı ve son iki karşılaşmadaki yenilgi serisine son verdi.

0
709
KABOTAJ Kurtuluş

 

Kocaeli Atatürk Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya iyi savunma yaparak başlayan Körfezin Melekleri, ilk periyotu 11-16 önde tamamladı.

İki takımın da hücumdan ziyade savunmaya ağırlık verdiği ikinci periyot, 15-17’lik periyot skoruyla tamamlanırken, Edremit Belediyesi Gürespor, soyunma odasına 26-33 üstünlükle gitti.

Üçüncü periyot da başa baş bir mücadeleye sahne oldu. Karşılıklı sayılarla 20-19’luk periyot skoruyla tamamlanan üçüncü periyotun ardından Körfezin Melekleri, final periyotuna 46-52 önde girdi.

Final periyotun iki takım da savunmasını sertleştirdi ve ekipler, sayı üretmekte zorlandı. Ev sahibi takımın 11, Edremit Belediyesi Gürespor’un 7 sayı üretebildiği son periyotun ardından, Körfezin Melekleri, salondan 57-59 galip ayrıldı.

Edremit Belediyesi Gürespor’da 12 sayı, 11 ribaund ile oynayan Waltiea Rolle, galibiyette önemli pay sahibi olurken, Hande Çelebi 12, Melek Bilge 11 sayıyla skora katkı sağladı.