Küçükköy’e yaratıcı teknolojiler okulu

0
680
KABOTAJ Kurtuluş
  • KÜÇÜKKÖY’E YARATICI TEKNOLOJİLER OKULU KAZANDIRILIYOR

Ayvalık Belediyesi ve Sabancı Üniversitesi işbirliği ile Ayvalık’a kazandırılacak Yaratıcı Teknolojiler Atölyesinin yapılacağı Küçükköy’deki okulda, onarım ve yenileme çalışmaları devam ediyor. Bilimle iç içe yetişen, çağdaş ve donanımlı bir nesil hedefiyle çalıştıklarını ifade eden Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Çocuk ve gençlerimize tasarım yazılım ve modelleme eğitimi verilecek Yaratıcı Teknolojiler atölyesini Küçükköy’e kazandıracağımız için mutluyuz” dedi.

Yenilikçi ve yaratıcı fikirlerin uygulamaya geçeceği bir buluşma ortamının bilgiyi daha ileriye taşıma yaklaşımıyla eğitim veren Sabancı Üniversitesini Ayvalık’a getiren Belediye Başkanı Rahmi Gençer, çocukları sanatla tanıştıran Zeytin Çekirdekleri projesinin ardından yöre çocuklarının bilim ve teknoloji konusunda donanımlarını arttıracak Yaratıcı teknolojiler atölyesini hayata geçiriyor.
Çocuk ve gençlere tasarım yazılım ve modelleme eğitimi verilecek atölye için, mevcut okul binasında onarım ve yenilemeyi içeren ilk etap çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Gençer, atölye binasındaki yapısal çalışmalarla ilgili bilgi aldı, uygulamaları denetledi. Bahçede, eğitimin bir parçası olarak tıbbi, aromatik bitkiler ve organik tarım yapılması için çalışmaların yapıldığı belirtildi.
“YÖRE ÇOCUKLARIMIZ TASARIM, YAZILIM VE MODELLEME ÖĞRENECEK”
Eğitim alacak 12-18 yaş arası çocukların tamamının Ayvalık’ta yaşayan çocuklardan seçileceğini ifade eden Başkan Rahmi Gençer, “ Altınova, Küçükköy, Alibey Adası ve köylerimizde yaşayan çocuklarımız önce hayal edecekler, hayal ettiklerini tasarlayacaklar. İlk etapta yapılacak olan Yaratıcı Teknolojiler atölyesi, öğretmen odası, çocuklar için yemekhane bölümü. Biz burada çocuklarımıza tasarım, yazılım ve modelleme öğreteceğiz. Tasarladıklarının yazılımlarını yapıp üç boyutlu yazıcılarla üretimlerini sağlayacaklar” dedi.

AYVALIK BELEDİYESİ’NİN VİZYON PROJESİ İÇİN ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
İşbirliği protokolü 6 Nisan 2018’de imzalanan Sabancı Üniversitesi Ayvalık- Küçükköy Kampüsü ‘Yaratıcı Teknolojiler Atölyesi’ çalışmalarının ilk etabı 28 Haziran Perşembe günü başladı. Mimar Ersen Gürsel ve Mimar Korhan Kalaycıoğlu tarafından hazırlanan proje kapsamında; içinde eski okul binasının bulunduğu 5 bin metre karelik alanda, açık derslikler, açık pazar, açık hava sahnesi, organik tarım üretim alanı yapılacak. Mevcut okul yapısının ise atölye derslik öğretmen odası ve mutfak olarak kullanılacak.