Mektebim Okulları yeni kampüsünü tanıttı.

Türkiye'nin önemli eğitim markalarından Mektebim Okulları yeni Edremit Kampüsü inşaatını tanıttı. Mektebim Yönetim Kurulu Başkanı Kalko "Çanakkale Şehitliğini görmeyen, bu ülkenin ne kadar zor şartlarda kurtuluş savaşı mücadelesinden geçtiğini görmeyen, Atatürk'ünü anlamayan. O süreçleri çok iyi bilmeyen bir neslin çok kolay kazanma; kolay bulma; kolay harcama özelikleri ortaya çıkar.”

0
2445
KABOTAJ Kurtuluş

Kalko; “Çanakkale Şehitliğini gezmeyen bir tane öğrenci kalmasın.“

Balıkesir’in Edremit ilçesinde eğitim veren Özel Mektebim Okulları’nın 2018- 2019 eğitim öğretim sezonunda hizmete girecek olan yeni kampüsünün tanıtımı yapıldı.

Edremit Mektebim Okulu konferans salonunda yapılan toplantıya Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ve Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Belediye Başkanı Necdet Uysal, ile veliler katıldı.

Yeni yapılacak olan Mektebim Edremit Kampüsü’nün tanıtım filmiyle başlayan toplantıda, kampüs içerisinde yer alacak birimlerin anlatımı yapıldı.

Ümit Kalko, “Gerçekten eğitim bu denli önemli ve stratejik bir sektördür. Özellikle dünyada gelişmiş olan ülkelere baktığımızda 3 şeye sahip olduklarını görürüz. Bunlardan biri iyi bir eğitim. İkincisi teknoloji ve üçüncüsü marka. Zaten İyi bir eğitime sahip olunmadan teknoloji ve markaya da sahip olunmadığını düşünecek olursak, eğitimin nedenli önemli olduğunu buradan da görmüş oluyoruz” dedi.

Kalko, “Bizim gelecek bilimci olmamız lazım. Yani geleceği şimdiden görüp, şu anki çocuklarımızı eğer geleceğe taşıyorsak, bundan 20 sene sonra dünyada neler olacağını görüp, şimdiden o sisteme göre, o eğitim şekillerine göre çocuklarımızı hazırlamamız lazım. Yapılan çalışmalar şunu söylüyor. Bundan 20 yıl sonra şuan dünyadaki mesleklerin yüzde 50’si olmayacak. Daha farklı meslekler çıkacak. O zaman bizim şimdiden geleceği görmemiz lazım. Ona göre şekillendirmemiz lazım. İnternetin bulunmasıyla, artık dünyada birçok şey hızlı bir değişime başladı” diye konuştu.

 

Eğitimciler olarak siyasetin tamamen dışında olduklarını belirten Kalko, vatanını-milletini seven, toplumun tüm kesimine eşit mesafede duran bireyler olduklarını söyledi. 15 Aralık darbe girişimine katılanlara bakıldığında hepsi eğitimli insanlar olduğunu kaydeden Kalko, aralarında general ve mühendislerinde bulunduğunu ancak içlerinde vatan sevgisi olmadığını ifade etti.

Sadece eğitim vererek değil; vatan, millet, bayrak sevgisini de aşılayarak eğitimi desteklenmesi gerektiğinin altını çizen Kalko, “Çanakkale Şehitliğini gezmeyen bir tane öğrenci kalmamasını isterim. Çanakkale şehitliğini görmeyen, bu ülkenin ne kadar zor şartlarda Kurtuluş Savaşı mücadelesinden geçtiğini görmeyen, Atatürk’ünü anlamayan, o süreçleri çok iyi bilmeyen bir nesilde çok kolay kazanma, kolay bulma, kolay harcama özellikleri ortaya çıkar. İşte bakın ‘Çiftlik Bank’ diye bir kavram çıktı. İnsanlar kolay para kazanmaya çalışıyorlar. Sonra paraları kesilince de kızıyorlar. Kazansalardı kar etmiş olacaklardı, kaybettiler, devlete kızıyorlar. Kazansalardı, devlete ‘Allah razı olsun’ yoktu ama. İşte bu tarz kolay bulunmuşlukların kurutulması, küçük yaşlarda çocuklarımızı eğitmemizden geçiyor” şeklinde konuştu.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ise “”Özellikle eğitime yapılan yatırım son derece önemli. Gelecek, çocuklarımızda, gençlerimizde. Cumhurbaşkanımızın, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine bu günün çocukları bu günün gençleri mutlaka ulaştırcak. Onların bizlerden daha fazla donanımlı, her konuda sadece bilim ile değil, fende, teknolojide, sporda ve sanatta bizden çok daha fazla bir şekilde donanımlı yetişmeleri lazım. Balıkesir’de eğitimden, sağlığa, sanayiden, tarıma, hayvancılığa, turizme hangi konuda olursa yatırım yapanların yanındayız. Her zaman taş üstüne taş koyanlar için, bizimde elimizi taşın altına koymaya hazır olduğumuzu söylemek istiyorum” ifadelerini kullandı.