Melekler deplasmanda farklı kazandı

Edremit Belediyesi Gürespor, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi 11. hafta karşılaşmasında deplasmanda karşılaştığı Fenerbahçe Gelişim’i 54-99 mağlup etti. Salondan 45 sayılık farkla ayrılan Körfezin Melekleri, sezonun yedinci galibiyetini aldı.

0
918
KABOTAJ Kurtuluş

Fenerbahçe Koleji Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya Waltiea Rolle ve Pelin Küccük’ün sayılarıyla başlayan Edremit Belediyesi Gürespor, periyotun ikinci bölümüne 9-14 önde girdi. Wailtiea Rolle, Betül Pehlivan ve Nuran Tutusak’la üst üste sayılar bulan Körfezin Melekleri, skoru 11-21 yaptı. Melisa Korkmaz ve Merve İnce’nin karşılıklı sayılarıyla sona eren ilk periyotu Edremit Belediyesi Gürespor, 14-25 önde tamamladı.

İkinci periyota Waltiea Rolle’un sayılarıyla başlayan Körfezin Melekleri, Beril Albayrak’ın 3 sayılık atışıyla skoru 17-31 yaptı. Begüm Taşkın, Pelin Küccük, Betül Pehlivan ve Melek Bilge’nin sayılarıyla farkı açan Edremit Belediyesi Gürespor, devrenin son dakikasına 24-50 önde girdi. Aybüke Yeşil ve Pelin Küccük’ün karşılıklı 3 sayılık atışlarıyla tamamlanan devrenin ardından Edremit Belediyesi Gürespor, soyunma odasına 27-53 üstün girdi.

Üçüncü periyota da Waltiea Rolle, Melek Bilge ve Pelin Küccük’ün sayılarıyla etkili başlayan Körfezin Melekleri, skoru 27-59 yaptı. Betül Pehlivan’ın istekli oyununu skora yansıtmasıyla, farkı 36 sayıya çıkaran Edremit Belediyesi Gürespor, periyotun ikinci bölümüne 33-72 önde girdi. Waltiea Rolle ve Beril Albayrak’ın sayılarıyla farkı 45 sayıya kadar çıkaran Körfezin Melekleri, son periyota 43-82 önde girdi.

Beril Albayrak ve Nuran Tutsak’ın sayılarıyla final periyotuna başlayan Edremit Belediyesi Gürespor, Melek Bilge’nin sayılarıyla skoru 46-91’e taşıdı. Binnur Gülcan Aydoğmuş ve Doğa Adıcan’ın sayılarıyla 50. sayısına ulaşan Fenerbahçe Gelişim, Waltiea Rolle ‘un sayılarına engel olamadı ve skor, 52-97 oldu. Beril Albayrak ve Elif Oğur’un karşılıklı sayılarıyla sona eren karşılaşmayı Körfezin Melekleri, 54-99 kazandı.

Edremit Belediyesi Gürespor’un farklı galibiyetinde 23 sayı, 14 ribaund ve 4 blokla oynayan Waltiea Rolle önemli rol oynarken, Betül Pehlivan 20, Pelin Küccük 16 sayı, Melek Bilge 13 sayı ve 10 ribaundla skora katkı sağladı.