Milletvekili adayı Mustafa Canbey sanayi esnafını ziyaret etti

0
671
KABOTAJ Kurtuluş

24 Haziran Partili Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine 20 gün kala adaylar çalışmalarını hızlandırdı.

Adalet ve Kalkınma Partisi Balıkesir 5 .sıra milletvekili adayı.gazeteci, yazar ve akademisyen Mustafa Canbey, bugün Edremit ilçesini ziyaret etti. İlk olarak ilçe başkanlık binasına gelen Canbey, burada partililerle sohbet etti.

AK Parti Edremit ilçe Başkanı Metin Örkçü ve beraberindekilerle küçük sanayi sitesini ziyaret eden Canbey’e esnaf yakın ilgi gösterdi. Esnafın sorunlarını da yakından dinleyen Canbey, herşeyin 24 haziran seçimlerinden sonra daha iyi olacağını söyledi.

Bir sıcak demir atölyesini de ziyaret eden Canbey burada körükte demir kızdırdı ve dükkan sahibi ile uzun uzun sohbet etti, sıcak demircilik mesleği hakkında detaylı bilgi aldı.

Halkın desteği ile cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkarak 24 Haziran seçimlerinden AK Parti’nin şahlanacağını belirten Canbey

yaptığı açıklamada, “Oldukça yoğun bir çalışma programımız var. dün Burhaniye’deydik bugün Edremit’teyiz. Önceki gün Gömeç’teydik. Bütün körfezi turluyoruz. 9 tane milletvekili adayımızla birlikte AK Parti kadroları olarak hem reisimize güç vermeye, Cumhurbaşkanımıza güç vermeye hem de milletvekillerimizin sayısını olabildiğince arttırmak için milletimizden destek istiyoruz” dedi.

Çok güzel bir hava olduğunu ve Ak Parti’ye her yerde desteğin olduğunu gördüklerini ifade eden Canbey şöyle konuştu;

“İnşallah önümüzdeki dönemde 24 haziran seçimlerinde AK Parti’nin yeniden iktidar olduğu ve mecliste de güçlü bir şekilde temsil edildiği bir sonucu biz bekliyoruz. Bunun için gayret ediyoruz. Bunun için mücadele ediyoruz. Tabi zaman zaman halkımızın sorunları oluyor. İster istemez bazı sorunları oluyor. Onları da dinliyoruz, not alıyoruz onlara elimizden geldiğince yardım etmek için gayret ediyoruz. Önümüzdeki dönemde de inşallah var olan sorunlarımızı da çözerek cumhurbaşkanımızın söylediği büyük Türkiye, güçlü Türkiye hedefiyle yola devam edeceğiz. Biz AK Parti olarak 2002 yılında iktidara geldiğimizden bu yana her zaman diyoruz ki bolluk, birlik, bereket, icraat, iş yapma, proje üretme… bunlar bizim işlerimiz. Biz bir taraftan proje üretirken muhalefetin de bizim projelerimizi karalamaktan başka bir şey yapmadığını da görüyoruz. Biz üçüncü havalimanını yapacağız, kanal İstanbul’u yapacağız, millet bahçeleri yapacağız diyoruz onlar da Ak Parti’nin şu projesini kapatacağız, bu projesini durduracağız diyorlar. Tabi milletimiz bunların hepsini görüyor, hepsinin farkında. Zor bir dönemden geçiyoruz. Zor bir dönemden geçtiğimizin de farkında milletimiz. İnşallah önümüzdeki dönemde bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonrada cumhurbaşkanımıza sahip çıkmaya devam edecek milletimiz.”