adramut

Mühendislikte Uygulamalı Matematik Konferansı (ICAME’18) Burhaniye’de yapıldı.

Mühendislikte Uygulamalı Matematik Uluslararası Konferansı (ICAME'18) Balıkesir Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Burhaniye ilçesindeki Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksekokulunda gerçekleştirildi.

Sıcak Başlıklar

2050’de denizlerdeki plastik atıklar balıklardan fazla olacak

Antalya'nın Kaş ilçesinde "Kıyı, Ada ve Denizel Alanların Entegre ve Sürdürülebilir Yönetim Modellerinin Güçlendirilmesi Projesi" kapsamında yerel paydaş toplantısı...

‘yer imi’ niyetine zeytin…

Muazzam bir coğrafyada yaşıyorum!  İnanın bereketli olmasından değil muazzamlığı. Bereketin kaynağına dair her an, her köşeden el eden binlerce...

Kadına karşı şiddete hayır…

    Edremit Belediyesi önünde yapılan Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, belediye personeli ve çok sayıda vatandaşın katıldığı basın açıklamasında Edremit...

Alanında dünya çapında çok önemli matematikçilerin ve mühendislerin konuşmacı olarak katıldığı Mühendislikte Uygulamalı Matematik Uluslararası Konferansı (ICAME’18) Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde yapıldı.

Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksekokulunda gerçekleştirilen konferansa alanlarında birçok başarıya imza atan ve Türkiye ile birlikte ABD, Almanya, Arjantin, Birleşik Arap Emirlikleri, Bulgaristan, Cezayir, Fas, Güney Afrika, Hindistan, İngiltere, Libya, Nijerya, Potekiz ve Suudi Arabistan olmak üzere 15 farklı ülkeden çok sayıda akademisyen, öğrenci ve araştırmacılar katıldı.

Üç gün süren konferans, Balıkesir Üniversitesiyle birlikte, Balıkesir Büyükşehir, Karesi, Altıeylül ve Burhaniye belediyelerinin destekleriyle tamamlandı.

Konferansın açılış konuşmasını İstanbul Gelişim Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ramazan Yaman yaptı. İlk iki oturum Çankaya Üniversitesinden Prof. Dr. Dumitru Baleanu’nun başkanlığında yapıldı. Oturumlarda Portekiz – Polytechnic Institute of Porto öğretim üyesi Prof. Dr. J. A. Tenreiro Machado ile ABD – Southern Illinois University öğretim üyesi Prof. Dr. Albert Luo alanlarıyla ilgili sunum yaptı.

Üçüncü oturum konferans başkanlarından Balıkesir Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Necati Özdemir’in başkanlığında gerçekleştirildi.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünden Prof. Dr. M. Kemal Leblebicioğlu mühendislikte uygulamalı matematik konularında dünyadaki son gelişmeleri değerlendirdi.

Portekiz- Polytechnic of Porto Üniversitesinden öğretim üyesi Prof. Dr. Carla Pinto tarafından biyolojik sistemler üzerine yapılan son araştırmalar değerlendirildi.

Konferansın ikinci günü alanının önde gelen araştırmacıları olan Prof. Dr. J. A. Tenreiro Machado, Prof. Dr. Dumitru Baleanu, Prof. Dr. Necati Özdemir, Prof. Dr. Carla Pinto, Prof. Dr. Ekrem Savaş, Prof. Dr. M. Kemal Leblebicioğlu ve Prof. Dr. Jordan Y. Hristov, tarafından genç akademisyenlerin akademik hayatta karşılaşacakları problemlerden onlara ufuk açacak trend araştırmalara kadar pek çok konuda bilgilendirici panel ile sonlandı.

Uygulamalı matematikçiler, mühendisler ve farklı disiplinlerden akademisyen ve araştırmacıları bir araya getiren konferansta 8 farklı salonda eşzamanlı olarak 224 bildiri sunuldu.

Konferansın son günü yabancı konukların da katılımıyla Ayvalık ve Cunda Adası’ndaki tarihi ve turistik alanlara çevre gezisi düzenlendi.

Alanında önemli isimleri bir araya getiren konferansın her iki yılda bir tekrar yapılmasına karar verildi.

Yeni konuşmacıları da ağırlayacak olan konferansın bir sonraki serisi (ICAME’20) Balıkesir Üniversitesi ev sahipliğinde 2020 yılında gerçekleştirilecek.

- Reklam - adramut
- Reklam -Uğur Böceği Kreşi

Son Haberler

2050’de denizlerdeki plastik atıklar balıklardan fazla olacak

Antalya'nın Kaş ilçesinde "Kıyı, Ada ve Denizel Alanların Entegre ve Sürdürülebilir Yönetim Modellerinin Güçlendirilmesi Projesi" kapsamında yerel paydaş toplantısı...

‘yer imi’ niyetine zeytin…

Muazzam bir coğrafyada yaşıyorum!  İnanın bereketli olmasından değil muazzamlığı. Bereketin kaynağına dair her an, her köşeden el eden binlerce ipucuna teşekkürümdür muazzam dememe sebep....

Kadına karşı şiddete hayır…

    Edremit Belediyesi önünde yapılan Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, belediye personeli ve çok sayıda vatandaşın katıldığı basın açıklamasında Edremit Belediyesi Ed-Bel Şirketi  personeli Işıl...

Cani koca; “Başka erkek olsa o da öldürürdü

https://youtu.be/b6-3o_QjVug Edremit’te tartıştığı eşini boğazından bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen ve kavga sırasında kendisi de yaralanan katil zanlısı hastanedeki tedavinsin tamamlanmasının ardından polisin geniş güvenlik önlemleri...

Anaokulunun açılışını Milli Eğitim Bakanının eşi yaptı.

hayırsever Mehmet Necati Akel ve eşi Emine Akel’in Bahçelievler mahallesinde yaptırdığı 10 derslikli anaokulu törenle eğitime açıldı. Okulun açılışına Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya...
- Reklam -Uğur Böceği Kreşi

Benzer Haberler