Mysia Havacılık Festivali heyecanlandırdı

Bu yıl 5.’si düzenlenen Mysia Uluslararası Havacılık Festivaline Balıkesir’in Edremit ilçesi ev sahipliği yaptı. 5. Mysia Havacılık Festivali Balıkesir’in Edremit ilçesinde yapıldı. Festivale Türk Yıldızlarının 7 uçakla yaptığı akrobasi gösterileri damgasını vurdu.

0
559
ÇEVRE GÜNÜ

Edremit’in Akçay Mahallesinde gerçekleştirilen Mysia Havacılık Festivali’nde 28 sivil uçak ve Türk Yıldızlarının gösteri yaptı.

Uçakların gösterilerini izlemek isteyen yaklaşık 10 bin kişi Akçay kordonunu doldurdu.

Festivalin kapsamında 28 sivil uçak, 3 gyrocopter, 5 paramotor ve yelken kanatlar gösteri uçuşları yaptı. 5. Mysia Havacılık Festivali Türk Yıldızlarının nefes kesen gösterileri ile sona erdi.

Körfez Sportif Havacılık Kulübü Başkanı Adem Kuşçuoğlu AA muhabirine yaptığı açıklamada festivalin beklenenden daha fazla ilgi gördüğünü ve bundan dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

Müthiş bir kalabalığın Mysia Uluslararası Havacılık Festivalini izlemek için Akçay kordonunu doldurduğunu kaydeden Kuşçuoğlu, “Bir organizasyonu başardığımız için çok mutluyuz. İnşallah yeni organizasyonlarda yeni festivali daha daha renk katarak devam ettirmek istiyoruz.  Yaz sezonunun sona erdiği şu günlerde festival bölgemize iki üç günlükte olsa hareketlilik getirdi” dedi.

Mysia Uluslararası Havacılık Festivali’ni izleyenlerden Tarkan Denizer, “Ben Türk Yıldızları’na hayran kaldım. Böyle bir şey yok. Burada benimle beraber bir çok arkadaşımızın tüyleri diken diken oldu. Bir dahaki gösteri nerede ne zaman diye interneti taramaya başlayacağız. Çok keyif aldık. Uçaklar ilk geçtikleri zaman eşimle ikimiz gözümüzü kapattık. Çarpacaklar zannettik ama çok güzeldi. İnşallah bunları tekrar ederiz. Edremit’te, körfezde bunları yaşarız” diye konuştu.

İstanbul’dan festivali izlemek için gelen Semim Bayraktar, “Çok güzeldi müthişti gerçekten. Sonunda da festivale damgayı vurdular” ifadelerini kullandı.

Ceylan Kılıç da “Festival çok güzeldi, harikaydı. Son Türk Yıldızları’nın yaptığı gösteri müthişti. Türk Yıldızları harikaydı” diye konuştu.