Öğretmenlere otel konforunda tatil

Balıkesir’in Burhaniye ilçe merkezindeki binasının depreme dayanıksız olduğu belirlenen öğretmen evi Ören Mahallesinde deniz kıyısında kiralanan bir otelde hem turizme hem de öğretmenlere hizmet verecek.

0
171
KABOTAJ Kurtuluş

İlçe kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada; “İlçe merkezinde hizmetlerini sürdürürken deprem etüdünden ötürü hakkında yıkım kararı alınan ve 10 Şubat 2020 tarihinde hizmete ara veren Burhaniye Öğretmenevi geçici olarak kiralanan bir otel binasında hizmete başladı.” denildi.

Yeni hizmet binasını ziyaret eden ilçe kaymakamı Hüseyin Öner, Öğretmenevi Müdürü Aydın Gülten’den çalışmaları hakkında bilgi aldı. Öğretmenevinin yeni haliyle turizme de katkı sağlayacağını ifade eden Öner; “Burhaniye Öğretmenevi yeni hizmet binasıyla beraber denize sıfır konumuyla, tesis ve olanaklarıyla hem kamu personelleri için hem de vatandaşlarımız için 5 yıldızlı otel konforunda güvenli ve huzurlu bir tatil imkanı vaat eden güzide bir yer haline geldi. Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tüm tedbirlere ve kararlara riayet edilen, hijyen konusunda sorunu olmayan bir konukevine sahip olmak ilçemiz turizmi için çok önemli.” İfadesini kullandı