Okullarda karne heyecanı

Balıkesir’in Edremit ilçesinde 2018-2019 eğitim öğretim yılının birinci döneminin sona ermesiyle birlikte 23 bin 773 öğrenciye karneleri verildi.

0
288

2018-2019 eğitim öğretim yılının birinci döneminin sona ermesi dolayısıyla Şehit Hamdibey İlkokulu’nda bir tören düzenlendi.

Edremit’te bu yıl, okul öncesinde 2 bin 480, ilkokullarda 7 bin 148, ortaokullarda 7 bin 692 ve liselerde 6 bin 453 olmak üzere toplam 23 bin 773 öğrenci karne sevinci yaşadı.

İlk yarıyılın sona ermesiyle birlikte Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ve İlçe Millî Eğitim Müdürü Yusuf Koç, Şehit Hamdibey İlkokulu’nda öğrencilere karnelerini verdi.

Kaymakamı Sırmalı karne alan öğrencilere yarıyıl tatillerini nasıl geçireceklerini sorarak tatilde bol bol kitap okumalarını tavsiye etti.

Kaymakam Ali Sırmalı, burada yaptığı konuşmada “Sevgili öğrenciler; öncelikle hepinizi tebrik ediyorum. Yoğun bir eğitim öğretim yılının ilk dönemini tamamladınız. Bizler de karne mutluluğunuza ortak olmak amacıyla bugün sizleri yalnız bırakmadık. Sizlerden yarıyıl tatilinizi iyi değerlendirmenizi istiyorum. Özellikle kitap okuma alışkanlığınızı yarıyıl tatilinde de devam ettirmenizi istiyorum.   Kitaplar sizin  en yakın arkadaşınız, en yakın dostunuz olsun, size şimdiden iyi tatiller diliyorum ”dedi.

Kaymakam Sırmalı, özellikle karneleri düşük olan öğrencilerin ara dönemi iyi değerlendirerek 2. döneme hazır gelmeleri, ailelerin de çocuklarına destek olmaları konusunda tavsiyelerde bulundu.