“Orman Yangınlarıyla Mücadele Komisyonu” kuruldu

Balıkesir’in Edremit ilçesi Kazdağları’nda, yaz aylarının başlamasıyla birlikte ormanları koruyabilmek ve olası yangınlara karşı etkili müdahale amacıyla ‘Orman Yangınları ile Mücadele Komisyonu’ oluşturuldu.

0
290
KABOTAJ Kurtuluş

Yaz aylarının başlamasıyla beraber Edremit ve Kazdağları’nda yaşanabilecek orman yangınlarının önlenmesi, yangın sırasında alınacak tedbirler ve yapılması düşünülen çalışmalar hakkında görüşüldüğü ‘Orman Yangınları ile Mücadele Komisyonu’ toplantısında, kurumlar arası koordinasyon ve sorumluluklar ile ilgili kararlar alındı. Toplantıda özellikle orman yangınları konusunda vatandaşların bilgilendirilmesi, bilinçlendirilmesi ve orman yangınlarına karşı farkındalık oluşturulması gerektiği vurgulandı.

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya ilçe belediye başkanı yardımcısı Tayfun Gerkuş, jandarma komutanı Özkan kavak, emniyet müdürü Zafer Sönmez, 19. Motorlu Piyade Tugayını temsilen Astsubay Kıdemli, Başçavuş Mustafa Bina, orman işletme müdürü Barış Tamer Kilis ile diğer resmi kurum ve kuruluşların müdürleri katıldı.