Saka, “2. Edremit Kitap Fuarı’na 80 bin kişi izledi”

Edremit Belediyesi tarafından bu yıl 2’ncisi düzenlenen ve bir hafta açık kalan “Edremit Kitap Fuarı”na yaklaşık 80 bin okurun katıldığı bildirildi.  Başkanlık makamında bir basın toplantısı düzenleyen Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Bir hafta süren fuarı yaklaşık 80 bin kişi ziyaret etti. Önümüzdeki sene 3’üncü kitap fuarını tiyatro ve sinema sanatçısı Tuncel Kurtiz anısına gerçekleştireceğiz” dedi.  

0
551
KABOTAJ Kurtuluş

2. Edremit Kitap Fuarı’nın ardından Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, organizasyon yetkilisi Necdet Saraç ile birlikte bugün düzenlediği basın toplantısında fuarı değerlendirdi.

Başkan Saka, 13 Ağustos’ta başlayıp, 19 Ağustos’ta sona eren ve bu yıl yazar Sabahattin Ali anısına “Sabahattin Ali Yılı” olarak düzenlenen 2. Edremit Kitap Fuarı’na yaklaşık 80 bin kişi katıldığını bildirdi.

29 söyleşinin 150’ye yakın imza gününün yapıldığı 2. Edremit Kitap Fuarı’nın önümüzdeki yıl daha kapsamlı yapılabilmesi için çalışmalara bugünden başladıklarını belirten Edremit Belediye Başkanı Saka, “İkincisini düzenlediğimiz kitap fuarında gördük ki, Edremitli kitaba ve kültüre aç. Bundan dolayı da bu kitap fuarları her yıl üzerine koyarak daha da kalitesini ve kapasitesini artırarak devam ettirme niyetindeyiz. Çünkü Edremit buna layık, Edremitliler bunu hak ediyor ve Edremitliler bunu istiyor. Bizde Edremitlilerin bu isteğini yerine getirmek için kitap fuarının bittiği günden itibaren üçüncüsü konusunda çalışmalara başladık. Ve üçüncüsü daha iyi nasıl olabilir, Edremitlilere daha iyi nasıl sunulabilir bunun çalışması içerisindeyiz. Türkiye’nin tanınmış siyasi isimleri, yazarları ve yerel yöneticileri buraya geldiler. Fikirlerini, yaptıkları iş ve eylemleri sizlerle paylaştılar. Önümüzdeki yıl daha da katılımcı bir şekilde, belki de tartışma ortamları yaratılmak suretiyle de bu bilgi ve düşünceleri birlikte paylaşıp birlikte değerlendireceğiz” diye konuştu.

Saka sözlerini şöyle tamamladı; “İlkini “ölmez ağacın gölgesinde kitap” sloganıyla gerçekleştirdiğimiz kitap fuarının ikincisini de yazar Sabahattin Ali anısına düzenledik.  Bir çok tanınmış yazar, gazeteci ve belediye başkanının katılımcı olduğu yaklaşık 80 bin okurun ilgi gösterdiği kitap fuarının üçüncüsünü ise kendi sanatçımız olan Tuncel Kurtiz anısına düzenleyeceğimizi sizlere müjdeliyor, üçüncü kitap fuarımızın bugünkünden çok daha kapasiteli ve kaliteli olacağı inancıyla hepinize iyi günler diliyorum.”