Saka dere ıslah çalışmalarını inceledi.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Zeytinli Mahallesi’nde DSİ tarafından ıslah çalışmaları devam eden Çaltı ve Şarlak Dereleri’nde incelemelerde bulundu.

0
850
KABOTAJ Kurtuluş

Edremit’te dere ıslah çalışması

Balıkesir’in Edremit ilçesinde Devlet Su İşleri Müdürlüğü (DSİ) tarafından derelerde yürütülen ıslah çalışmaları devam ediyor.

Edremit’in Zeytinli Mahallesi’nde ki Çaltı Deresi ile Şarlak Deresi’nde devam eden çalışmalarda taşkın koruma duvarları yapılıyor.

DSİ tarafından yürütülen çalışmalara gerekli durumlarda Edremit Belediyesi olarak destek verdiklerini ifade eden Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, çalışmaları yerinde inceledi.

Başkan Saka, “Derelerin ıslah edilmesi sel ve taşkın gibi tehlikelerin önlenmesi için çok önem arz ediyor. Yaptığımız girişimler sonucunda karşılıklı işbirliği ve diyalog içerisinde ilçemizde ki sorunların ortadan kaldırılması için mücadele ediyoruz. DSİ tarafından çalışmalara gerek duyulduğunda destek veriyoruz. Devlet Su İşleri (DSİ) Müdürlüğü’ne ve kentimizin yararına olan çalışmalara katkı veren diğer tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” dedi.