Saklı Cennet! Suluada…

0
160
KABOTAJ Kurtuluş
Saklı Cennet! Suluada...
     

Antalya’nın Kumluca ilçesinde beyaz kumsalı ve turkuaz suyuyla Maldivler’e benzetilen ve sadece tekneyle ulaşımın olduğu Suluada, yerli ve yabancı tatilcilerden yoğun ilgi görüyor. Sessiz ve sakin bir tatil isteyenlerin akın ettiği Suluada’yı binlerce turist ziyaret ediyor.
DENİZ-KUM-GÜNEŞ
‘Deniz-kum-güneş’ üçlemesinin merkezi, 640 kilometrelik sahil bandında 210’u mavi bayraklı plajın yanı sıra eşsiz koylarıyla her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turist ağırlayan Antalya’da, tatilcilerin yeni rotası Kumluca ilçesi açıklarındaki Suluada oldu.
Adayı, başta Adrasan olmak üzere Çıralı, Olimpos, Mavikent gibi yöredeki diğer tatil beldelerinden yaz boyunca her gün 60’a yakın tekneyle 2 binin üzerinde tatilci ziyaret ediyor.
İKİ ADA TEK MANZARA
Biri 50, diğeri 120 metre bembeyaz kumulu ve turkuaz suyuyla iki plajıyla Maldivlere benzetilen ada, manzarasıyla da görenleri hayran bırakıyor. Adaya çıkanlar bu eşsiz plajlarda yüzüyor, ada manzarasında fotoğraf çektiriyor.
Saatlerce adada vakit geçiren tatilciler, adanın ortasında bulunan, kayalıkların altından yüzerek diğer tarafına da geçilebilen ve ‘Aşk Mağarası’ olarak adlandırılan mağaraya da yoğun ilgi gösteriyor.
SULUADA’YA NASIL GİDİLİR?
Turkuvaz rengi ile dillere destan bir görüntüsü olan Suluada, Adrasan sahiline 10 kilometre mesafede bulunmaktadır. Hava ve Kara yolu ile Antalya’ya gelebilme imkanınız bulunduğu gibi, Kumluca ilçesine de araçlarla da iniş yaptığınız yerin ardından kolaylıkla gelebilirsiniz.
Burada sahilde bulunan tekneler 10:30 itibarıyla seferlere başlayarak yolcularını Suluada’ya taşır.
SULUADA’DA NE YAPILIR?
Türkiye’nin en berrak sularından birine sahip olan Suluada, dalış için oldukça müsait koşullara sahip. Burada dalıp denizin altını çıplak gözlerle seyredebilme imkanınız bulunuyor. Bunun dışında da Suluada’da yapılabilecek en güzel aktivitelerden biri de deniz altındaki yapıların arasında yüzmek. Suyun altında bulunan labirentlerin arasında yüzebileceğiniz gibi burada eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.
SULUADA’YA GİTMEDEN ÖNCE DİKKAT EDİN!
Adada herhangi bir işletme bulunmadığı için yiyecek bir şeyler yanınızda muhakkak bulunsun. Her ne adaya gideceğiniz tur şirketinin size yemek verme ihtimali bulunsa da tedarikli olmanızı öneririz.

KAYNAK : http://www.denizticaretgazetesi.org/gundem/sakli-cennet-suluada/13124

HABER: BÜLENT ÖZGEN