Sevilen Gazeteci Selahattin Yay toprağa verildi.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Disiplin Kurulu üyelerinden Sarı Basın Kartı sahibi Edremitli gazeteci Selahattin Yay, 13 yıl önce trafik kazasında kaybettiği oğlunun ölüm yıldönümünde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Yay'ın cenazesi, bugün öğle namazının ardından Edremit şehir mezarlığında oğlunun yanına defnedildi.

0
1003
KABOTAJ Kurtuluş

Balıkesir Basın camiasıyla eğitim dünyasının emektar isimlerinden Selahattin Yay, ofisinde çalıştığı sırada geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

Bürodaki görevlilerin haber vermesiyle sağlık ekiplerince hastaneye götürülen Yay’ın, yere düştüğü anda yaşamını yitirdiği belirlendi.

Edremit’teki Körfez Medya Grubu ve Ayvalık Sözcü Gazetelerinin kurucusu ve sahibi olan 68 yaşındaki Selahattin Yay’ın ani vefatı sevenleri yanında basın ve eğitim camiasını yasa boğdu.

Yay’ın cenazesi, Edremit Bekir Efendi Camisinde öğle vakti kılınacak namazın ardından Şehir Kabristanındaki oğlunun mezarının yanında toprağa verildi.

Gazeteci Selahattin Yay’ın vefatıyla ilgili bir açıklama yapan Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Demir, “Selahattin hoca güzel bir insandı. Gazeteciydi. Gazetecilikten öte siyasetçiydi ama bunlardan daha öte eğitimciydi. İnsanlara her zaman olumlu bakan, olumlu yönlendiren bir kişiliğe sahipti. Selahattin Yay için sadece insandı diyorum. İnsanlığın içinde insanlığın olması gereken Allah’ın bize yüklediği vasıfların hepsini barındırıyordu. Camiamıza önemli katkılar sağladı. Edremit’te ve Körfez bölgesinde de gazeteciliğin gelişimi noktasında da katkılar yaptı, atılımlar yaptı. Bir çok kişiye ekmek veren, bir çok kişiye bu meslekte meslek ilkeleri doğrultusunda çalışmasını yönlendiren arkadaşımızdı, ağabeyimizdi. Ani ölümü bizleri derinden üzdü. Ailesine be basın camiasına başsağlığı diliyorum” dedi.