Sosyal destek yardımları adrese teslim

0
168
KABOTAJ Kurtuluş

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı” çerçevesinde biner liralık sosyal destek yardımları vatandaşların ikametinde bu sabah itibariyle yapılmaya başlandı.

Kaymakamlıktan yapılan yazılı açıklamada; “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı” çerçevesinde ilk etapta PTT aracılığı ile 2 milyon 111 bin haneye ödenmesi planlanan biner liralık sosyal yardım ödemelerinin salgının yayılmasının engellenmesi, sosyal hareketliliğin ve insanlar arası temasın azaltılarak sosyal izolasyonun sağlanması amacıyla yardımlardan istifade edecek vatandaşların ikametlerinde yapılmaya başlandığı bildirildi.

Kaymakam Hüseyin Öner; hak sahiplerine yapılacak sosyal yardım ödemelerinin vatandaşlara ikametlerinde ulaştırması amacıyla emniyet ve jandarma ile PTT’nin posta dağıtıcı görevlilerinden ekipler oluşturulduğunu bildirdi.

Ekiplerin bu sabah itibariyle dağıtıma başladığını belirten Öner, “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı çerçevesinde vatandaşlarımıza ödenen yardımlar sebebiyle PTT önlerinde yoğunluklar oluşmaması amacıyla bir takım tedbirler aldık. Alınan tedbirler kapsamında görevlendirdiğimiz mutemetler vasıtasıyla yardım alacağı daha önce belirlenen vatandaşlarımıza ödemeleri kendi ikametlerinde yapacağız. Vatandaşlarımızın PTT şubelerine gitmeyerek evlerinde beklemelerini rica ediyorum.” dedi.