Suriyeli ailelere Havran Belediyesinden yardım

0
690

Balıkesir’in Havran İlçesinde yaşayan Suriyeli sığınmacı çocuklara ve yetişkinlere ilçe belediyesince giyecek yardımı yapıldı.

Havran Belediyesi 18 Aralık Uluslararası Dünya Göçmenler Günü dolayısıyla ilçede yaşayan sığınmacılara kıyafet yardımında bulundu.

Daha iyi bir yaşam umuduyla ülkelerindeki savaştan kaçarak Türkiye’de yaşamaya başlayan Suriyeli sığınmacılara, kamu kurum ve kuruluşlarının desteği devam ediyor. Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy sığınmacıların yaşadığı İnönü Mahallesi yolundaki bölgeye giderek kendi elleri ile sığınmacıları giydirdi.

Belediye Başkanı Ersoy “İlçemizde konuk ettiğimiz Suriyeli çocuklarımızın ve ailelerinin kış mevsiminde üşümemesi için mont dağıtımı yaptık. Katkı ve desteklerimiz bundan sonrada devam edecek” dedi.

Ersoy, “Allah kimseyi vatansız bırakmasın her savaşın bedelini çocuklar ve kadınlar ödüyor. Suriyeli vatandaşlarımız ilçemizde bizim misafirimiz ev sahibi olarak onların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Havran Belediyesi 18 Aralık Uluslararası Dünya Göçmenler Gününde sığınmacı ailelere yaklaşık 100 adet mont dağıttı. Belediyeden yapılan yazılı açıklamada önümüzdeki günlerde Suriyeli ailelere bot ve diğer ihtiyaç yardımlarının da yapılacağı belirtildi.