(Süs Bitkileri) OSB’de son rötuşlar yapılıyor

Balıkesir’in Edremit ilçesinde Kazdağları’nın eteklerinde 750 dönüm arazi üzerinde kurulacak olan Edremit Tarıma Dayalı İhtisas Sera (Süs Bitkileri) Organize Bölgesinde çalışmalar son aşamaya geldi.

0
145

Organize Bölgesi Müdürlüğünün oluşturulan yeni hizmet binasında Kaymakam Ali Sırmalı gazetecilere çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Bölgenin ekonomisine büyük katkı sağlayacak olan Edremit Tarıma Dayalı İhtisas Sera (Süs Bitkileri) Organize Bölgesinde 30 sera ve yan işletmelerinde bin 500 kişiye istihdam sağlanacağı bildirildi.

İdari işleri yapılması ve yazışmaların sağlıklı bir şekilde takip edilmesi için oluşturulan müdürlük ofisinde Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı gazetecilere yaptığı açıklamada arazi satın alma çalışmalarının ardından bölgede alt yapı çalışmalarının başlayacağını söyledi.

Yapılan projenin üç boyutlu ilk görsellerinin basın ile paylaşıldığı toplantıda konuşan Sırmalı emeği geçenlere teşekkür etti. Sırmalı, “Bu projenin adımlarını hızlı bir şekilde atıyoruz. Projenin ortakları ile çok büyük bir uyum içinde çalışıyoruz. Edremit Tarıma Dayalı İhtisas Sera (Süs Bitkileri) Organize Bölgesi tamamlandığımızda bölgemizde bin 500 vatandaşımız işsizlikten kurtulacak.” dedi.

Toplantıya Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı’nın yanı sıra Ticaret Odası Yönetim Kurlu Başkanı Coşkun Salon, Ziraat Odası Başkanı Ali Yılmaz Diker, İlce Tarım ve Orman Müdürlüğü adına Ziraat Yüksek Mühendisi Bülent Coşar, Proje Koordinatörü Selma Tekçe katıldı.