Temiz çevre temiz gelecek 

TEMİZLİK TİMİ AYVALIK SANAYİ SİTESİNDE

0
764
KABOTAJ Kurtuluş

Ayvalık Belediyesi daha temiz bir kent hedefi ve kent görselliğini ön plana çıkarmak için çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ekipler daha önce Ayvalık Şehir Merkezi, Çamlık Mevkii, 150 Evler, Ali Çetinkaya Mahalleleri ve Cunda Adası’nda temizlik çalışması sürdürmüştü. Bu ekipler şu an Ayvalık Sanayi Sitesi’nde çalışmalarına devam ediyor. Her sokağı gezip, çöp ve mıntıka temizliğinin yanı sıra moloz ile kuru ağaç dallarını da topluyor.

Bu detaylı temizlik için görüşlerini belirten Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, ‘’Zaman zaman moloz ve bahçe artığı toplama faaliyetlerini yapıyoruz. Bu sıralar bu çalışmalarımızı sıklaştırmamız gerekti. Her zaman dile getirdiğim gibi, Ayvalık rüzgarlı bir şehir. Kapı önüne gelişi güzel bırakılan çöp ve artıklar bütün sokağa yayılıyor. Ayvalık sokaklarının temiz kalması için vatandaşlarımızdan daha duyarlı olmasını ve sorumluluk almasını istiyoruz. Temizlik işleri personelimiz bu çalışmalara eş zamanlı olarak, menfez temizliği ve konteyner yıkama hizmetlerini aksatmadan devam ediyor’’ dedi.