KABOTAJ Kurtuluş

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanvekili Özdemir, “Fatih Terim Başarılı bir hocaydı. Kendisine bundan sonraki futbol hayatında ve özel hayatında başarılar diliyorum”

Limak Uludağ Elektrik Yetkili İşlem Merkezi (YİM) Edremit şubesinin açılış töreni için ilçeye gelen Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanvekili Nihat Özdemir, burada Fatih Terimin’in istifası ile ilgili gazetecilere açıklama yaptı.

Bir açılış törenine katılmak üzere Balıkesir’in Edremit ilçesine gelen ve Fatih Terim’in görevinden kendi isteğiyle ayrıldığını bildiren Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanvekili, İcra Kurulu Üyesi, Tesisler ve YatırımlarSorumlusu Nihat Özdemir, “Fatih Terim Başarılı bir hocaydı. Hem futbol takımlarında, hem yurt dışında Milli Takımda çok önemli başarılar elde etti. Ortak yaptığımız açıklamada da görüleceği gibi kendisine ve futbol federasyonunun bundan sonra daha fazla zarar görmemesi için Sayın hocamız Fatih Terim görevinden istifa etmiştir. Kendisine teşekkür ettik. Bundan sonraki spor hayatında, özel hayatında başarılar diledik. İyi bir hocamızdı, başarılıydı ve Türk Milli Takımı onunla önemli başarılar elde etmişti. Galatasaray ile ilgili çok önemli başarılar elde etmiştik. Kendisine bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum” dedi.

Bu akşam Fenerbahçe’nin Avusturya’nın Sturm Graz takımı ile çok önemli bir maçı olduğunu hatırlatan Özdemir, “Fenerbahçe’ye başarılar diliyorum. Zaten Avrupa’da var olmak için ilk kademe maçı oynuyorlar. Üçüncü turu oynuyorlar. Bunu geçtikleri zaman guruplara katılma imkanı büyük ölçüde ortaya çıkacaktır. Zor bir maç bu akşamki maç. Çünkü Avusturya’da da futbol iyiye doğru gitmektedir. Ama Fenerbahçe’nin bu turu geçip bundan sonra Play Off’lara kalma şansı olacağına inanıyorum. Öyle de istiyorum. İnşallahta öyle olacak” diye konuştu.