Ticaret odasından Kişisel Verilerin Korunması eğitimi

Balıkesir’in Edremit ilçesinde ticaret odası tarafından üyelerine yönelik Kişisel Verilerin Korunması konusunda kapsamlı bir eğitim semineri yapıldı.

0
167
KABOTAJ Kurtuluş

Edremit Ticaret Odası (ETO) ve bir bilişim firması iş birliğiyle “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve Uygulama Yöntemleri” konulu eğitim semineri oda toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Eğitime Edremit Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Salon, ETO meclis üyeleri ve birçok firma temsilcisi katıldı.

Konunun uzmanları Aydın Dede ve Filiz Erboğa tarafından verilen eğitimde Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve Uygulama Yöntemleri Hakkında Genel Bilgilendirme, Veri Sorumlusunun Yükümlülükleri ve Yaptırımları, Veri Koruma Yönetmeliğinin Türkiye’de faaliyet gösteren firmalara etkisi, Kişisel Verilerin Korunmasının İş Hukuku Açısından Değerlendirilmesi, Kişisel Verilerin Korunmasının İş Ortakları ile İlişkiler Kapsamında Değerlendirilmesi ve VERBİS Sistemine Geçiş Aşamaları gibi konular anlatıldı.

Edremit Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Salon, “Oda olarak üyelerimizin ve ilçemizdeki esnafların gelişen teknolojinin kullanılması konusunda bilgilerini tazelemek ve güncel gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla bu tür eğitimleri zaman zaman vereceğiz” dedi.