KABOTAJ Kurtuluş

Burhaniye Atatürk Spor Salonu ve Edremit Spor Salonu’nda 22-29 Eylül tarihleri arasında oynanan Türkiye Kadınlar Basketbol 1.Ligi Federasyon Kupası’na 16 takım katıldı. Edremit Spor Salonunda oynanan final karşılaşmasında rakibi A Koleji’ni 78-72’lik skorla yenen Elazığ İl Özel İdare Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi Federasyon Kupasının sahibi oldu.

Maç sonunda düzenlenen törende Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ile belediye başkanı Kamil Saka sporculara madalyalarını ve şampiyonluk kupasını verdi.

Edremit Spor Salonu’nda oynanan mücadelede Elazığ İl Özel İdare adına Aslı Sevinç 24 sayı- 7 ribaunt- 4 asist, Nihan Demirkol 18 sayı- 6 ribaunt- 5 asist ve Manolya Kurtulmuş da 13 sayı- 2 ribaunt- 4 asistle oynadı.

A Koleji’nde ise Gamze Zeren 15 sayı, Mercedes Walker 14 sayı- 7 ribaunt ve Büşra Akgün de 11 sayıyla maçı tamamladı.

Elazığ İl Özel İdare Takım Kaptanı Aslı Sevinç, “Kupayı aldığımız için çok mutluyuz. Kupa emin ellerde. Gerektiği yere gitti kupa. Elazığ İl Özel İdare’nin bu kupayı çok hak ettiğine inanıyorum. Organizasyon olarak, takım olarak çok çalıştık” dedi.

Organizasyonun başarılı geçmesinde emeği olanlara teşekkür eden Elazığ İl Özel İdare Kulüp Başkanı Sabahattin Uçar da yaptığı açıklamada; “Şampiyonluk kupasını almak çok güzel bir duygu. Kupayı kazanmak çok güzel büyük bir emeğin sonucu bu kupa” diye konuştu.

Lig için hedeflerini de anlatan Uçar şunları söyledi;

“İyi bir takım kurduk. Bunu da burada gösterdik. Amacımız oydu aslında. İnşallah ligin sonunda da direk şampiyon olarak çıkarız diye düşünüyorum.”

Kadınlar Federasyon Kupası’nda A Grubu’nda Yalova VIP Gençlik, Galatasaray Gelişim, Urla Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi, B Grubu’nda Edremit Bld. Gürespor, Mardin Büyükşehir Belediye, Elazığ İl Özel İdare ve Bursa Büyükşehir Belediyesi, C Grubu’nda Nesibe Aydın, Mersin BŞB Gelişim, İstanbul Üniversitesi Gelişim ve A Koleji, D Grubu’nda da Çankaya Üniversitesi, Bayraklı Belediyesi, İstanbulgücü ve Mersin Üniversitesi mücadele etti.