Turizm acente temsilcileri zeytin hasadında buluştu

Türkiye’nin değişik kentlerinden gelen 65 turizm acentesi temsilcisi Balıkesir’in Edremit ilçesinde Kazdağları eteklerindeki bir bahçede zeytin hasadı yaptı.

0
47
DCIM100MEDIADJI_0004.JPG

Edremit’te 5 yıldızlı bir termal otelin davetlisi olarak Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden Kültür ve (Mice) Toplantı Endüstrisi turizmi yapan acentelerin üst düzey yetkilileri ilçeye geldi.

Kazdağları eteklerindeki bir zeytin bahçesinde zeytin hasadına katıldı. Kendi elleriyle topladıkları zeytinleri yakındaki bir fabrikada sıktırarak zeytinyağına dönüştüren acente yöneticileri, bu deneyimleri yönünde müşterilerine bilgi aktarımında bulunarak hasat turizmi yapabileceklerini bildirdiler.

Ramada Resort Kazdağları otelin sponsorluğunda gerçekleşen etkinliğe 65 acente yetkilisi katıldı. Oryantiring – Define avı da yapan grup; Kuzey Ege Otları Workshop, kümesten yumurta toplama, keçiden süt sağma ve zeytin ağacı dikimi etkinlikleri de gerçekleştirdi.

Turistlerin deniz, kum, güneş turizminin yanı sıra alternatif etkinliklere yönelerek yenilikçi programlar aradığını ifade eden otelin yönetim kurulu başkan yardımcısı Yağız Öngen, “Kazdagları’nda yaptığımız zeytin hasadı, oryantiring, yürüyüş ve bir çok farklı etkinlikle birlikte toplantı endüstrisi turizmi yapıyoruz. Amacımız sürdürülebilir turizm yapmak, bu da ancak bulunduğunuz bölgeyle birlikte olur. Tatil anlayışı deniz, kum, güneş konseptinden çıkarak alternatif etkinliklere kaydı. Tatilciler farklı aktiviteler istiyor. Acentelerin üst düzey yetkililerine bölgemizin simgesi olan zeytin ağaçlarından hasat yaptırıp zeytinyağı üretimini gösterdik. Bu yıl belki yetişmez ama önümüzdeki sezon hasat turizmi de gerçekleştirebiliriz.” diye konuştu.