Turizmciler sezonu “Çocuk Bayramı”yla tam dolulukla açacak

-Yılda yaklaşık 3 milyon geceleme ile "iç turizmin lideri" olan Balıkesir'in Kuzey Ege'de turizmciler yaz sezonu öncesi 3 günlük 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tatili ile moral buluyor. Turizmciler sezonu "Çocuk Bayramı"yla tam dolulukla açacak -Edremit Körfezi Turizm İşletmecileri Derneği (EKTİD) Başkanı Yavuz, “Dün itibariyle yaz kış açık olan oteller ve termal tesislerde doluluk oranları şu anda yüzde 70. Ancak bu rakam 20 Nisan akşamı başlayan 3 günlük tatilde yüzde 100 doluluğa ulaşıyor. Tesislerde 21 Nisan itibariyle hiç yer yok görünüyor.”

0
620
ÇEVRE GÜNÜ

Kuzey Ege’ye kıyı Türkiye’nin ilk turizm merkezlerinden olan Akçay’ın yanı sıra, Ayvalık, Ören, Güre, Altınoluk ile Cunda Adası ile genellikle yerli turistin tercih ettiği Edremit Körfezi’nde yaklaşan yaz sezonu öncesinde turistik tesis işletmecilerinin yüzü 3 günlük 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tatili rezervasyonlarında doluluk oranının yüzde 100’e ulaşmasıyla gülüyor. Turizmciler sezonu “Çocuk Bayramı”yla tam dolulukla açacak

Edremit Körfezi Turizm İşletmecileri Derneği (EKTİD) Başkanı Yahya Yavuz, “20 ve 21 Nisan tarihi itibari ile doluluk oranının yüzde 100 olduğunu söyledi.

Yavuz yaptığı açıklamada yaz kış açık olan otel ve termal tesislerde bugün itibariyle doluluk oranlarının yüzde 70’i bulduğunu belirterek “Yaklaşan yaz sezonun öncesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın pazartesi gününe gelmesini fırsat bilerek hafta sonuyla birleştiren vatandaşlar bölge turizmine hareket getirecek. Şu anda doluluk oranları çok güzel. Koca Seyit Hava limanına Ankara ve İstanbul’dan sefer yapan uçaklarda yer yok buna ilaveten Otobüs firmalarında da yerler tükenmek üzere. Bölgemizde 3 günlük 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tatili olması nedeniyle öğrencilerin yoğun olarak katıldığı Kazdağı ve Çanakkale turlarına da oldukça yoğun ilgi var. Dün itibariyle baktığımda yaz kış açık olan oteller ve termal tesislerde doluluk oranları şu anda yüzde 70. ancak bu rakam 20 Nisan akşamı başlayan 3 günlük tatilde yüzde 100 doluluğa ulaşıyor. Tesislerde 21 Nisan itibariyle hiç yer yok görünüyor” dedi.

Yavuz ayıca yaz sezonunda açık olan oteller için de rezervasyon taleplerinin gelmeye başladığını ve şu anda doluluk oranının da yüzde 50 civarında olduğunu sözlerine ekledi.