Türk Bayrağını çöpe attılar! Vicdansız, Şerefsizler

0
545
KABOTAJ Kurtuluş

Türk Bayrağını çöpe attılar

Balıkesir’in Edremit ilçesinde bir okul binasının önündeki çöp konteynerinin yanına çöplerle birlikte yere atılmış olarak görüntülenen Türk Bayrağı sosyal medyada büyük tepki çekti.

Okul önünde çöp bidonlarının yanında büyük ebatta Türk Bayraklarının bir vatandaş tarafından çekilen görüntülerde net olarak seçiliyor.
Edremit Anadolu Lisesi önündeki çöp konteynerlerinin yanında dev Türk Bayrağının yere atılması ilçede büyük tepkiye neden oldu. Çöpe atılan bayrağın görüntülerinin çekilmesinin ardından Edremit ilçesinde Levent Mercan tarafından sosyal medyada paylaşılması ile bir anda gözler Edremit Anadolu Lisesi Yönetimine ve ilçe milli eğitim müdürlüğüne çevrildi.
Edremit ilçesinde aylık olarak yayımlanan yerel bir gazetenin imtiyaz sahibi olan Levent Mercan, son zamanlarda Edremit Milli Eğitim Müdürlüğünde başı boşluk yaşandığını iddia ederek, “Milletimizin uğrunda seve seve can verdiği, gözünden bile sakındığı şanlı Türk Bayrağımızın çöp konteynerleri yanında yere atılması hazmedilemeyecek bir olaydır. Milli eğitim müdürlüğünde son zamanlarda yaşanan otorite boşluğu yüzünden yaşanan bu olayı şiddetle kınıyorum” diye tepkisini dile getirdi.
Konu hakkında bilgi veren Edremit Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, olayın hemen akabinde idari yönden müfettiş istendiğini ve konunun savcılığa yansıtıldığı şahısların ifadelerinin alındığını bildirdi.