Vali Ersin Yazıcı; “Balıkesir’de olumsuz bir durum yok”

0
162
KABOTAJ Kurtuluş

Balıkesir Valiliği Manisa’nın Akhisar ilçesinde meydana gelen 5.4 lük depremle ilgili bir açıklama yayınladı. Vali Ersin Yazıcı açıklamada Balıkesir’de depremden dolayı herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını söyledi

Manisa Akhisar merkezli 5.4 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir.
AFAD Başkanlığı’ndan alınan bilgiye göre saat 22.22’de Manisa Akhisar merkezli 5.4 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir.
Deprem Balıkesir’de de hissedilmiştir. Deprem kaynaklı herhangi bir olumsuzluk bildirilmemiştir.
Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığımızdan alınan bilgilere göre bugün (22.01.2020) saat 22.22’de Manisa’nın Akhisar ilçesinde 5.4 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Deprem Balıkesir genelinde de hissedilmiştir. Meydana gelen deprem sonrasında Vali Ersin Yazıcı koordinasyonunda Balıkesir genelinde değerlendirmelerde bulunulmuştur.
Başta AFAD Koordinasyon Merkezimiz olmak üzere112 Acil Çağrı Merkezi ve diğer çağrı merkezlerimize deprem sonrası şu ana kadar depremle ilgili herhangi bir çağrı gelmemiştir. Merkezimize ihbar hatlarından gelen herhangi bir can, yaralanma ve mal kaybı ihbarında bulunulmamıştır. Bütün birimlerimiz depremin ilimizdeki etkilerini yakından takip etmektedir. Gerçek ve doğru bilgiler Valiliğimiz tarafından açıklanacak olup, Valiliğimiz dışındaki bilgilere itibar edilmemesi rica olunur. Balıkesir’e ve tüm illerimize geçmiş olsun.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
Balıkesir Valiliği