Yaralıyı almaya giden ambulansa çarptı

Balıkesir'in Edremit ilçesinde meydana gelen trafik kazasında yaralanan kişiye müdahale etmek için olay yerine giden 112 sağlık ambulansına başka bir otomobil arkadan çarptı.

0
751
KABOTAJ Kurtuluş

Çanakkale İzmir Karayolu’nun Koca Seyit Havalimanı mevkisinde meydana gelen trafik kazasında Burhaniye istikametine giden 10 RL 256 plakalı otomobilin sürücüsü F. E. bilinmeyen bir nedenle direksiyon hakimiyetini kaybetti.

Yol kenarındaki çelik bariyerlere çarparak duran otomobilde bir kişi yaralandı. Kazanın haber verilmesi üzerine olay yerine ambulans sevk edildi.

Kazada yarlanan kişiye müdahale etmek için Edremit’ten giden 10 BD 090 plakalı ambulans yavaşladığı sırada aynı yönde ilerleyen K. A.’nın kullandığı 10 PT 028 plakalı otomobil önce arkadan 112 ambulansına ardından da refüje çarparak durabildi. Kaza sonrasında 112 ambunalsı ve 2 otomobilde maddi hasar oluştu.

Bunun üzerine olay yerine sevk edilen başka bir ambulansla yaralı C. E. Edremit Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Jandarma kaza ile ile ilgili soruşturma başlatırken, yaralanan C. E.’nin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Kaza nedeniyle Çanakkale- İzmir Karayolunun Koca Seyit Havalimanı mevkisinde trafik yaklaşık 45 dakika tek şeritten İzmir yönüne kontrollü olarak verildi.